...hudba netěží jen z hudby...
                                                    MiK
...zachytit historii bigbítu 60. let a rozvíjet na základě muziky společenský život naší generace...                      Šveskowi a tým

Opakovačka největší diskuze?

2. prosince 2011 v 4:32 | číňan
Tak je to zhruba rok, co to tady vařilo a kypělo aktivními výměnami názorů. Jiskry lítaly a ani o humor nebyla nouze. Všichni se mezitím nějak stáhli mimo a tento blog dostal bráchu mulata. Proto v rámci vánoc a prvního výročí největší diskuze tohoto blogu, vás všechny, kteří byste si to chtěli zopakovat zvu na druhé kolo. Téma je volné. Vloni to byly vlasy a letos by to mohla být třeba Všeobecná krize společnosti nebo cokoli jiného. Kdo to rozjede jako první?

Tak mě napadlo, jak by se asi Varáci vyjádřili k současné situaci ve Varech? Myslím tím druhou okupaci města velkým bratrem z východu. Co to znamená pro domorodce a jak se k tomu stavějí? Ožehavé téma, akutně zasahující každého obyvatele města. Piště, nadávejte, diskutujte, ulevte si a dělejte si z toho klidně i srandu apod. Fiala se těší na vaše duchaplné příspěvky a proto neváhejte a pište.
 


Komentáře

1 Číňan Číňan | 2. prosince 2011 v 4:56 | Reagovat

Asi jsem mimo nebo co, ale docela mě vyrazilo dech, když jsem cestou na vlak zaskočil do jakéhosi obchůdku, abych si koupil nějaké pití, a k mému naivnímu překvapení na mě prodavačka spustila rusky. Česky neuměla ani slovo, a jen díky troše ruštiny, kterou do nás v mládí ve škole pumpovali bolševici, jsem celou transakci mohl dokončit. Bylo mi z toho na blití. V mém rodném městě se už ani nedomluvím česky. Kam to spějeme?

2 Jirka Vanek Jirka Vanek | E-mail | 2. prosince 2011 v 6:00 | Reagovat

Chce se mi ric ze je to Bozi trest za vyhnani Nemcu.

3 Číňan Číňan | 2. prosince 2011 v 6:06 | Reagovat

[2]: No to bych bral, když zná člověk trochu pozadí toho odsunu po válce. Lidi a obzvláště v této zemi trpí závistí, mstou, velmi malou tolerantností... a hlavně nepříčetně kradou.

4 Jirka Vanek Jirka Vanek | 2. prosince 2011 v 6:33 | Reagovat

Ze lidi kradou se nedivim. Kdyz muze krast prezident v primem prenosu a kazdy tyden zlodejska afera nejakeho ministra ci potentata tak proc ne? Nikdy v dejinach nevladla tak zlodejska vlada jako ta dnesni. Jedina moznost jak se Evropa bude muset v budoucnosti zbavit ceskeho mafianskeho vredu je vojensky zasah. I ty Vary skoncili v ruskych rukou diky korupci sycakum jako byl Pavel a spol. a nasledujicim starostum a vedeni mesta.

5 číňan číňan | 2. prosince 2011 v 6:44 | Reagovat

[4]: Ale stejně mi nejde do hlavy, proč ruské kobylky přistály zrovna ve Varech. Sudety byly přece od Ostravy až po Jižní Čechy, takže ten boží trest zaměřenej jen na Vary jaksi neklape. Sice sem jezdil už car pánč se mu tu líbilo, postavili si tu pravoslavnej kostel ale co se děje teď, to už se nedá svalovat na globalizaci... to je okupace pod pláštíkem korupce.

6 Jirka Vanek Jirka Vanek | 2. prosince 2011 v 7:00 | Reagovat

V Ostrave by se jim nelibilo koukat na haldy :-)

7 číňan číňan | 2. prosince 2011 v 7:14 | Reagovat

[6]: A Jirko jakej byl tvůj dojem, když si po letech opět vklouznul do rublového města? Onehdá jsem se šel projít po Varech a všude mě do očí bila azbuka. Škoda že jsem u sebe neměl foťák, protože jinak bych podlehl nutkání o tom udělat fotoreportáž.

8 Jirka Vanek Jirka Vanek | E-mail | 2. prosince 2011 v 7:41 | Reagovat

Po 20ti letech jsem se dival na Vary jinak nez domaci. Kdyz jsem fotil tak jsem se pokud mozno vyhybal ruskym napisum. Co mi nejvice vadi kdyz se poohlidnu po me navsteve je ze v lazensky ctvrti se neda koupit ani rohlik, mliko a jine zakladni veci. Vsude je jen rusky obchod s predrazenym luxusem. Drive nebyl problem si dat parek na nekolika mistech od Puppu k Budvaru. Dnes se musi jit najist mistni do Trznice. Pak me taky sere ze Rusaky nikdo nekontroluje jak a co stavi. Spise je nekdo kontroluje a inkasuje!

9 číňan číňan | 2. prosince 2011 v 8:36 | Reagovat

Jó, to máš na mysli tu ruskou mafii. Vybírají na dobročinné účely s kalašnikovem v ruce. Slušný lidi. Jó a prej českým řemeslníkům nechtějí platit. Nechají si práci udělat, pak najdou nějakou mouchu a adieu. Verbež jedna. Už pro ně nikdo nechce dělat. Když jdu po Varech a někde se něco dělá, tak těm dělníkům taky nerozumím. Kdoví odkud je přitáhli.

10 Jirka Vanek Jirka Vanek | 2. prosince 2011 v 9:11 | Reagovat

V dubnu jsem sel ukazat vnukovi Maxovi bazen na Thermalu abych se mu pochlubil ze jsem tam byl prvni s buldozerem a navzdy jsem se tam podepsal. Vykoupali jsme se v bazenu a ja si vyfotil Janu s Maxem. Najednou se do me pustila ruskyzmalovana ruska mrdopuchna ze se v bazenu nesmi fotit. Ja ji dal. A Jana. Tak me to zkazilo naladu ze kdyz jsme sli zpatky tak jsem ani Maxovi nerekl ze kdyz jsme si na louce kde stoji bazen jako kluci hrali jsme jednou odpalili odpoledne krabici nemeckych svetelnych raket z 2. sv. valky, louka zacala horet a kdyz si vzpomenenu na ten vejprask doma...

11 Pepa Plašil Pepa Plašil | 2. prosince 2011 v 11:03 | Reagovat

Ta invaze rusáků není náhodou. Oni mají v tý svý mytologii živel vodu na velmi vysokém místě a když je nakonec voda léčivá.... jsme pro ně něco jako pro katolíka Lourdes nebo Vatikán.
Moje sousedka se sem přemístila kvůli astmatu synka, tak jsem ji varoval o nebezpečí varského klimatu pro astmatiky, nechtěla věřit, vždyť tu musí být úžasně zdravo, lázně. Ale furt lepší Vary než zasranej luft někde v průmyslové donbasovské Ukrajině.
Rusáci už tu moc neinvestují, nestaví a ti bohatí spíše odcházejí do ještě lukrativnějších lokalit. Putin jim omezil volnou směnu rublů za dolar extra daní a tak je tu pro ně cca 2x dráž. Už jich taky jezdí míň.
Pokud tu stavěli, dělali v těch barácích pěkný píčoviny, některé velmi dokurvili. Slova jako hygiena, požární bezpečnost či ekologie jim vůbec nic neříkají a veškeré úřední záležitosti řeší úplatkem, jak je zvykem v jejich Absurdistánu. Pokud jsem se kdy setkal s rusogenním technickým problémem, radši jsem mávnul rukou, stejně by zas někdo dostal do kapsy a hovno by se stalo.
Tady se před rokem vyměnila městská vláda a stavební úřad zjistila ve velmi problematickém stavu - úředníci neumí sami nezávisle rozhodovat dle zákona i práva, jak státní správa pracovat má, nýbrž jen dle příkazu shora s tím, že každý má někde své kamarády.
Jo a tuhle chtěl jeden místní rusák (ti co ho znají - kokot nonplusultra) stavět u Kolonády pomník Petra I. Velikého a radnice ho hnala svinským krokem, pokud nebude na Rudém náměstí v Moskvě stát socha Presidenta Osvoboditele TGM, tak že se o žádným pomníku žádnýho rusáka, i kdyby byl větší než Mať Ródina, na Kolonádě jednat nebude. A Petra ať si postaví za městem v lesích, když jim nestačí jeho busta u Jeleňáku.
A pozdravem:
Uchoditě v pyzdu bratja záchvatčiki! :-D

12 číňan číňan | 2. prosince 2011 v 14:40 | Reagovat

No striktně vzato, jsme si vlastně coby lid český, sami zavinili veškeré zlo které v této republice bují. Zkorumpovanost se stala přirozenou vlastností většiny českých lidí a omezená krátkozrakost, a vyhlídka na rychlý zisk odstrčila morálku na dvanáctou kolej. Teda to, co z ní po vládnutí bolševika ještě zbylo. V medicíně na rakovinu používají vše dostupné, včetně chemie a přístupu řezníka, aby se tohoto neduhu zbavili. Prostě nádor odstraní! V této zamořené zemi, kde se rakovina korupce, vlastního sobeckého zájmu, kradení, nepoctivosti, bezcitnosti aj. stala normální součástí života, není nikoho, kdo by byl schopen tuto epidemii zastavit a vyléčit. Prostý člověk je naprosto ignorován a zneužíván jen k placení daní. K tomu je dobrý. Ať si říká o Francouzích kdo chce co chce, když se naštvou, tak jdou do ulic a klidně udělají revoluci nebo veřejně dají najevo co se jim nelíbí. Tohle malý český člověk nemá. Radši bude držet hubu a krok a říkat si, že může být ještě hůře. A bude!!! Protože to dopustí a nic proti tomu nedělá. Takže suma sumárum si nemáme vlastně na co stěžovat. Břemeno národa je tak velké, jaké si ho ten národ nechá na svá záda naložit.

13 štěpán alexa štěpán alexa | E-mail | Web | 2. prosince 2011 v 22:54 | Reagovat

Zdravím kolegy muzikanty a vůbec všichny příznivce tohoto blogu.Vím,že není snadné udržet stálý zájem o tyhle stránky a tak se také připojím se svou trochou do mlýna na dané téma.Už jsem se sice dříve o tom jednou zmínil,nicméně mohu to zopakovat.Mě také velmi nemile překvapilo,když jsem po letech přijel do města,v němž jsem prožil podstatnou část svého dospívání,že na každém kroku je slyšet ruština.A nejen to,všude ruské nápisy,plakáty v ruštině,obchody,restaurace,lázeňské domy s ruským personálem.Ovšem nejhorší bylo to,že ti ruští spoluobčané se chovali všude i na ulicích,jako bychom byli v Rusku a ne v Čechách.Popravdě řečeno se mi zdálo,že se tu roztahují více než by bylo záhodno.To,že Rusové ve Varech vždycky byli jsme věděli už tehdy,ovšem tenkrát jako turisté a lázeňští hosté a v daleko menším počtu než je tomu dnes.Domnívám se,že v současné době je to navíc i nová generace Rusů,která zde vyrostla a je to vlastně jejich domov.A s tím už nikdo nic neudělá.Proto když jsem naposledy ve Varech byl se svým bývalým spolužákem ze školy,shodli jsme se oba na tom,že tohle město už pro obyčejné občany není.Bylo nám líto Varáků a z té návštěvy jsme byli trochu smutní.Přál bych si,aby se ta situce a poměry zde zlepšily,ale myslím si,že za současné situace v tomto státě je to nereálná věc. Změny mohou přinést jen politické otřesy a celková destrukce systému,který je zaměřen proti vlastním lidem.A jak by řekl Jára Cimrman - můžete se mnou nesouhlasit,můžete proti tomu i protestovat,ale to je vše,co se proti tomu dá dělat.

14 Jirka Vanek Jirka Vanek | E-mail | 3. prosince 2011 v 3:37 | Reagovat

I kdyz by prisly zmeny tak Rusy z Varu uz nikdo nedostane. Nemovisti koupili legalne. Z jakych penez nikdo nikdy nezjisti. BIS nekolikrat zverejnila zpravu o ruske mafii a tim to skoncilo.

15 Číňan Číňan | 6. prosince 2011 v 1:18 | Reagovat

A tím nám asi diskuze končí... kdo ještě neumí rusky, tak ať se to rychle naučí nebo se ve Varech brzo nedomluví. Místo piva vodku a snad ty rusové konečně postaví horní nádraží, né pro nás ale pro sebe. Da.

16 František z Kraslic František z Kraslic | 6. prosince 2011 v 14:55 | Reagovat

:-D to jsem se pobavil, i když to je "smutná sranda". Ale jedno papaláši přeci jen vybojovali a byly toho plný noviny i v hlavních zprávách to vysílaly naše TV asi na jaře tr ? Prostě nápisy hotelů, obchodů a jiné poutače musí být Nejprve Česky !!! a až potom v azbuce. A fakt někdo to už tak je, kromě sklepů a kotelen v suterenu, kam nikdo nevidí a kam musím na vodoměry... :-(

17 jarda p. jarda p. | 9. prosince 2011 v 21:56 | Reagovat

V podstatě nemáme rusům co vyčítat, jednají podle své mentality. Nebýt té hnusné mentality české, tak by to nikdy takhle daleko nemohlo dojít. Co jsme si zaseli, to teď sklízíme.

18 buy essays buy essays | E-mail | Web | 24. července 2012 v 13:22 | Reagovat

People can listen any music that they want and no matter on time when it was created.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


SPŘÁTELENÉ KAPELY A STRÁNKY- aktivní odkazy
Béďa Heep


Whitesnake Revival - obrázek
Obrázek


Všechny vás zdravíme a zveme na ČERVNOVÁ vystoupení skupiny BLACK
MOON. večery plné dobré hardrockové muziky. Vezměte sebou i vaše
kamarády. Long Live Rock'n'Roll. Další info na stránkách:


GREYHOUNDObrázek

LongtonJe nejvyšší čas..

Obrázek

Obrázek ObrázekObrázekObrázek
THE CHOBOTSObrázekObrázekObrázek
COLOR TAJFUN HOLDEN
FLASH

Obrázek Obrázek
PRIMITIVOVÉ NEZNÁMÉ KUTURY

Obrázek
HORKÁ KAŠE

  • Obrázek
DLOUHEJ KOUŘ

SODOMA

naše naděje...
Zdravíme, Sodoma hledá zpěváka.......v případě zájmu napište

Škoda , že nenapsali...


www.schelinger.wz.cz - Web fanoušků a přátel Jiřího Schelingera
mojeit.eu
MLADÁ FRONTA Sedmička

MF DNES

Seznam

Karlovarský deník
TOPlist
RL
Novinky.cz
Kluby a pódia

...tady vidíte jak jsou důležité Františkovy stránky....zachytili muzikanta ještě mezi námi...

http://kskraslice.tym.cz/wp-content/photos/tap_2010_2/p1000759.jpgM club Ostrov

chillibar

Kulturní akce v kraji

-
15.77kB, 79x90
-
4.63kB, 223x94

aMapy.cz


Rockmag.cz - rockový portál

AGENTURY
logo


logo

Zpět na úvodní stránku

AGENTURA PRODUCENTRUM
Škroupova 900
356 01 Sokolov
T: 607 960 423
E: kvrm@​kvrm.​cz


OLDA ŘÍHA KATAPULT

pěkný plagát, je škoda ho vymazat...

E-maily NA PŘÁTELE
karel47@gmx.de KAREL MYŠIČKA