...hudba netěží jen z hudby...
                                                    MiK
...zachytit historii bigbítu 60. let a rozvíjet na základě muziky společenský život naší generace...                      Šveskowi a tým

KAM JSME CHODILI NA MUZIKU...

1. března 2011 v 23:33 | Čuchoň |  Okres Sokolov

První setkávání s bigbítem

Dnes v 19:48 | čuchoň

Miroslav Handšuh
Zkouška.
Musel to bejt nějakej 66. rok, holky donesly do školy film Perný den, i s promítačkou! Bylo to na základce v N. Roli, a nevím, jak to dokázaly. Po vyučování jsme si to ve třídě pustili, a od té doby jsem ho viděl nejmíň padesátkrát.
Asi ve stejném roce jsem dostal občanský průkaz, a to nebyla jen tak obyčejná událost. To byl ,,slavnostní akt".
Proběhl v novorolském kině, ještě dole ve vsi, dnes je tam autodílna. A na té akci hrála bítová skupina z K. Varů - Sirius.
To jsem viděl bíťáky prvně naživo, oni teda moc tvrdá kapela nebyli, ale hráli i nějaké svoje věci a na tu dobu to asi nebylo nejhorší. Vím, že hráli ještě dlouho potom, ale vícekrát jsem je neslyšel.
Potom jsem si vyrobil ,, rádio" , sluchátko z telefonního přístroje, připájela se tam malá dioda, kousek drátu jako anténa a hrála tam stanice, na které jednou týdně pouštěl Jiří Černý (právě slaví 75. narozeniny) Houpačku. A tam byl občas Hendrix, Beatles, Manfred Mann... Pak už jsem měl rádio doopravdický, dokonce tranzistorový. A poslouchali jsme Svobodnou Evropu. Nejlepší signál byl u novorolského kostela, rádio viselo na hromosvodu a od tří do šesti hrálo bigbeat.
Vždycky v celou začla rušička vrčet do zpráv, ale hned po nich umlkla a muzika s českým komentářem pokračovala.
Jo, tam jsem chodil se Švígou, poslouchali jsme spolu a hodnotili novinky i staré věci. Skončilo to pádem Švígy z kostelní
střechy, dobrejch sedm metrů výšky, obě ruce přeražený a bylo na čas po bigbítu.
A když se uzdravil, začali jsme jezdit po klubech, poněvadž už jsme byli velký kluci. A o těch klubech budu psát příště.
P.S. Docela bych uvítal nějakou zmínku od Varskejch harcovníků na skupinu Sirius. Byl to vůbec beat, nebo kavárenská kapela? Předem děkuji.
Na fejzbůku jsme našli tento článek od Čuchoně, připravujem se na spolupráci, hlavně na toto téma, totiž třetí den jsem se nehnul z postele, nebyl jsem schopen ani dělat na počítači, žasnu, jak hodně chce dělat také na historii bigbítu, to máme tedy všichni štěstí !!! Šveska a Adinka
 


Komentáře

1 Stana H (Stania) Stana H (Stania) | 2. března 2011 v 0:16 | Reagovat

Ahoj Miro, jeste jsme meli jiny zdroje poslouchani muziky a to na Radio Luxembourg s DJ Tony Princem a pak divani na nemeckou TV - Beat Club.. :-)

2 Stana H (Stania) Stana H (Stania) | 2. března 2011 v 0:18 | Reagovat

Promin zapomnela jsem dodat, ze tvuj clanek se mi moc libil !! Mnoho zdaru v Crash-Clubu!!

3 Jirka Vanek Jirka Vanek | E-mail | 2. března 2011 v 3:18 | Reagovat

Sirius byla kapela k tanci prevazne na tanecnich a plesech.

Tony Princ skace do vody v roce 1966 z lode (Radio Caroline) a v 2009

http://www.youtube.com/watch?v=EM5fHu6r9Ck

4 ALBERTO ALBERTO | E-mail | 2. března 2011 v 10:40 | Reagovat

Zdravím všechny! Jojo, to byly časy...kdo z vás si vzpomene třeba na Matadors? V neděli dopoledne koncert v Lázních III, odpoledne čaje v "Nároďáku". Měl sem tu odvahu a drzost v necelých patnácti letech chodit na obojí - občas mě jako nezletilýho vyvedli! Tak sem tam vlezl druhou stranou...Jak mi sami řekli kluci z kapely, hrávali v tý době kšeft za 60,- Kčs na hlavu čistýho - takže zlatý Vary! Dvoják za 120,- Kčs na hlavu, to byl docela ranec, když kino stálo 3,- Kčs na balkon do kina "Praha"...hahahaha!!!
A Tony Princ? To víte, že sem v tom Nároďáku byl! To byl zážitek, na tehdejší dobu nepředstavitelnej!
M.

5 ALBERTO ALBERTO | E-mail | 2. března 2011 v 10:54 | Reagovat

A ještě jednou já...Míro, napsal si to opravdu dobře s tou "Svobodkou". Já chodil každej den odpoledne ke kamarádovi do Tuhnic - měli nový, velký rádio a "Svobodka" se tam dala slušně chytit. Zprávy od 15:00 hodin byly těch deset minut rušený a pak jela muzika do celý, zase zprávy...až do 18:00 hodiny. Nikdy nezapomenu jednu větu z toho programu - "A teraz pre těba milý Jano, skupina The Trashman, pesnička Na vlnách sa hojdajúcí vták...
M.

6 Jirka Keller Jirka Keller | E-mail | 2. března 2011 v 11:08 | Reagovat

K Siriusu, s Milanem Štolbou jsem dlouhý roky dělal v opravně elektrospotřebičů co byla kdysi na "Dimitrovce", dneska je tam tuším banka a ulice se jmenuje jinak. Na jména muzikantů kteří se Siriusem hráli si moc nevzpomínám, mnozí z nich však měli velkou praxi ze zahraničí, kde hráli po barech a kavárnách, jeho bratr Jirka skutečně u Siriusu bubnoval. Milan byl velkej perfekcionalista, v kapele fungoval i jako kapelník, vzpomínám, když si z Německa koupil Fender Rhodes piáno, to byl tenkrát panečku inštrument, hrálo to jako bejk a ještě si pořídil tuším na zpěv bedny od Peawey, od Peawey měli i zesilovače a to bylo tenkrát taky něco, a vůbec, svýho času  měli pánové velmi slušný nástrojový vybavení. Vzpomínám jak jsme v práci společně vyráběli vysouvací stojany na ty bedny, taky si vzpomínám jak mu někdo z Ameriky poslal noty na skladby od tehdy populárních Bee Gees - Saturday Night Fever, mnozí jistě vědí a nebo pamatují že to byl svýho času hodně slavný hudební film, pak ty skladby měli hodně dlouho ve svým repertoáru. Milan Štolba se svým Siriusem byl v podstatě kavárenskou kapelou a je třeba říct kapelou na velmi slušný úrovni, i když hráli muziku, kterou jsme my zrovna dvakrát nemuseli. Milan Štolba byl snad díky svýmu zdravotnímu postižení (v dětsví prodělal obrnu) velmi nadanej muzikant. A kde všude hráli? Pokud si vzpomínám tak dlouhý léta hráli v Elitě, taky hodně a často hráli v Nároďáku, též v Puppu a nebo ve Florentině, když tam byl ještě bar (dneska je tam Kasíno). Svýho času v dobách kdy mě doma rodiče nutili chodit do tanečních (někdy v roce 1969) právě ve Florentině pamatuju, že tam Milan Štolba se svým Siriusem hrával a tenkrát s Milanem hrával i pan Gerendáš. Bohužel to že Milan umřel jsem doteďka nevěděl, to už se ke mě z Varů nedoneslo.

7 Šveska Šveska | E-mail | Web | 2. března 2011 v 11:36 | Reagovat

Zdravím ALBERTO, VÍTEJ NA BLOGU, tebe jsme tu ještě neviděli, nemáš nějaký fotky, okamžitě je dám do galerie crash-club.cz, napiš na můj e-mail...Šveska

8 Jirka Keller Jirka Keller | E-mail | 2. března 2011 v 14:47 | Reagovat

Moje první setkání s bigbítem? No to byla docela sranda, někdy v roce 1966, o prázdninách jsem jako mnohý z Vás trávil kousek prázdnin v pionýrským táboře, což jistě víte byl prazvláštní vynález pro školní nezvedenou mládež, aby se utužovala ve sportovním duchu a duchu té tehdy nejsprávnější morálky. No naštěstí jsou ty doby dávno pryč a naštěstí v mým případě se jednalo o pionýrský tábor v Hájích nad Březovou, což je kousek od Karlových Varů, tam byla morálka celkem normální a utužování mládeže nebylo nikterak přísný, dneska tuhle lokalitu díky kolegiálnímu požehnání karlovarských magistrátních mocipánů využívá a hlavně zneužívá soudruh Stěpanov, což je sprostý gangster z bývalýho Sovětskýho svazu.
Tehdy jsme tam měli jako dozor staršího kluka, kterej jak se tehdy říkalo slušně „válel“ na kytáru a po večerech nám vždycky vyhrával pro mnohý z nás neznámý kousky, vždycky pak říkal že to či ono hrajou Beatles, jinou zase Rolling Stones, taky zmiňoval Who a co já vím co a koho ještě jmenoval, no samozřejmě jsme na to koukali s padlejma bradama, a pak alespoň já, když už jsem byl doma z prázdnin jsem se pak o tom ve škole zmínil spolužákovi Slávkovi (ten se jistě se svým komentářem přidá) a ten toho tenkrát moc nenamluvil, jen prohlásil že mi něco předvede a jednou mě vzal domů, tam zapnul velký rádio a zrovna byly jako na potvoru tři hodiny odpoledne a po chvilkovým bučení rušičky se ozval krásně čistý hlas, který uváděl že právě posloucháte stanici Svobodná Evropa, která Vám bude do šesti do večera pěkně hrát do ouška a taky dokonce na přání. No samozřejmě že se nám to muzikantský rámusení moc zamlouvalo a vlastně tehdy pro nás tenhle nový trend muziky, se nám náramně líbil. Každej den pak vždycky odpoledne když jsem přišel ze školy, hned jsem žhavil tátovo starý radio Philips a poslouchal ty pro mne libý tóny bigbítu vysílanýho Svobodnou Evropou. Tahle moje činnost neunikla bedlivým očím mých rodičů, ale tak nějak jim to nevadilo, dokonce otec vybavil svý starý rádio pořádnou anténou vytvořenou ze zvonkovýho drátu, což se samozřejmě pak projevilo i na mnohem lepší kvalitě signálu. Nicméně, to jsem ještě netušil, co mě za pár týdnů, nebo měsíců čeká.
Jednou v sobotu mi otec nařídil, abych se slušně oblíknul, že s ním půjdu do Nároďáku, že něco uvidím. Absolutně jsem netušil co se zatím skrývá a spíš jsem to bral tak, že jsem něco provedl, protože slušně se oblíknout znamenalo vzít si kalhoty s nažehlenýma pukama, košili a sako, a to pro mne navíc znamenalo že to mám asi za trest, protože tyhle úbory jsem odjakživa neměl v lásce.
Když jsem pak dorazil s otcem podivně vyšňořen dorazil do Nároďaku, byl jsem usazen na balkoně do lóže, přesně proti pódiu, a to už jsem začal tušit co se bude dít, ovšem nevěděl jsem co to pro pro mne bude znamenat. Na podiu stály podivný nástroje, vesměs to byly hranatý bedny na nich byly malý , plechový bedničky ve kterých svítily zelený magický oka (to jsem už tehdy veděl že je to elektronka), o bedny byly opřený zvláštně tvarovaný kytary a uprostřed pódia halda bubnů a na tom největším bylo napsáno The Matadors. Po chvíli přišli nějací mladíci, popadli nástroje a v tu chvíli se začal Naroďák otřásat v základech a pro mne jak se říká vystaráno.
Nevím jak jsem tehdy asi tvářil, asi by stálo zato znovu to vidět a zažít, ale na ten okamžik, kdy jsem naživo uslyšel první tóny bigbítu a vlastně pocítil krásu toho nádhernýho bengálu, nikdy nezapomenu . Okamžitě jsem od té první chvíle věděl, že tohle čemu se říká bigbít, a tahle muzika, že to vše mě bude provázet celý život.
Takže to je tak trochu srandovně zpracovaný vzpomínání na doby když se psaly roky 1967 – 1968, kdy jsem nejen sám, ale i pak se svými kamarády Slávkem Holubem a také s Láďou Janíčkem, sobotu co sobotu jsme chodili do Nároďáku na bigbít a nebo do Lázní III na vždy velmi exelentní koncerty pražských Matadors. Dál to byl samozřejmě poslech českýho rádia, hlavně když se vysílala Houpačka, v žádným případě nesmělo chybět Radio Luxembourg . I my jsme se intezivně zabývali vyrobou všelijakých krystalek a jejich vylepšováním a krásným dárek pro mne vymyslela moje máti, když jednou od nějakýho rusáka koupila za dvě stovky malý tranzistorák, měl střední i krátký vlny, co si víc tenkrát přát. Přibývajícími léty to šlo pak ráz naráz, do rukou se nám dostávaly desky nejen český provenience, ale i ze zahraničí, to bylo slávy a radosti, když jsem jednou otevřel balík od příbuzných z Německa a vybalil jsem na světlo Boží elpíčko Led Zeppelin I, za pár měsíců dorazila dvojka, ale i jiný poklady, ale co budu vyprávět, však ty doby jistě taky pamatujete.
Samozřejmě že s kamarády na ty časy vzpomínáme dodnes a dodnes jsme všchni tři hudební maniaci a naše archivy ukrývají velký poklady nejen bigbítu, ale bluesový a rhytmen-bluesový muziky. Za to vše alespoň já děkuji svýmu otci.

9 Stana H (Stania) Stana H (Stania) | 2. března 2011 v 20:48 | Reagovat

Jen trochu vzpominek na radio Luxembourg:
(1968)Tony Prince MP3,
Neznam datum, kdy byl v Narodnim dome, to me bylo asi 14.

http://www.offringa.nl/sound/tonyprin.mp3

10 Jirka Keller Jirka Keller | E-mail | 3. března 2011 v 10:23 | Reagovat

Tony Princ - Nároďák, ten večer jsem tam taky byl, jasně že jsem nesměl chybět, táta mě tam propašoval, bylo tam narváno a bylo to neskutečný, bohužel díky tomu že jsem seděl na balkóně, nedostal jsem se včas dolů někam k podiu, když Tony začal rozhazovat mezi lidi gramofonový desky, ale i tak to byl zážitek jako hrom.
Otázka je kdy to bylo, přesný datum už asi nezjistíme, nejsem si jistej ani rokem kdy se ta nádherná akce v Nároďáku povedla, snad to bylo v roce 1969, na tomto odkazu se dokonce uvádí že v Tony Princ navštívil Československo a svý umění zde předváděl v roce 1970:
http://sestak.blog.idnes.cz/c/154333/Radio-Luxembourg-i-slavny-Tony-Prince-opet-na-scene.html

11 ALBERTO ALBERTO | E-mail | 3. března 2011 v 16:20 | Reagovat

K tomu Tony Princovi - muselo to být v roce 1970, protože na hotelovku sem šel v září toho roku a byl sem za hvězdu, protože sem o jeho vystoupení v Nároďáku mohl vyprávět - jak lítaly desky, taky něco o Pavlu Černockým a jejich pozvánce na afterparty - pamatuješ Jirko?

12 Jirka Keller Jirka Keller | E-mail | 3. března 2011 v 17:37 | Reagovat

Máš pravdu Alberto, bylo to v roce 1970, protože i mě svítá, že já o tom vyprávěl klukům ve vlaku cestou na učňák v Chebu, v tý době jsem chodil do prvního ročníku, a když jsem to pak líčil i ostatním koukali na mě jak vrány a nevěřili. No a zmíněná pozvánka na "afterparty" mě jaksi minula, musel jsem respektovat příkazy mýho "velitele", táta zavelel tenkrát k odchodu a já musel jít domů, takže prd a i kdyby, určitě bych se tam nedostal. :-)

13 Jirka Vanek Jirka Vanek | E-mail | 4. března 2011 v 2:59 | Reagovat

Princ v Narodaku. Na podiu se svlekala Smiskova, sestra Vency a zapomnel jsem jmeno druheho bratra. Kdyz si chtela stahnout kalhotky ktere byly z teplakoviny tak na ni pod podiem rvali brachove ze ji zabiji :-) O after party s Cernockym jsem se uz nekde zminoval jak jsem si omylem vylil na hlavu aceton. Party byla u Petra Ferka, bylo tam mozna deset lidi, vzpominam si jen na Frantu Svobodu ktery tenkrat bydlel v Lokti.

14 Jirka Keller Jirka Keller | E-mail | 4. března 2011 v 12:44 | Reagovat

Je dobře že je tady zmíňena určitě legendární akce s Tony Princem v Nároďáku, jistě se mnozí ještě přidají a zavzpomínají.
Pokud bych se měl zmínit o některým z dalších opravdu legendárních koncertů v Nároďáku, musím vzpomenout na  jednu z dalších úžasností tý doby, na koncert na který se v Národďáku ještě dlouho vzpomínalo a bohužel kapela která ho předvedla zde už pak hrát nesměla a mám dojem že si už pak dlouhý léta ani ve Varech nezahrála, nejsem si jistej jestli někdy zahráli na Suchý, ale to si nepamatuju. Možná že někdo jiný bude vědět.
A jasně že chcete vědět co to bylo za koncert a čí to byla práce. Zase si nejsem jistej, ale zřejmě to byli ještě legendární Primitives Group, pro ty kdo neví nebo neznají, to byla velmi výborná kapela, kapela, ze který se za její poměrně krátký trvání etablovali The Plastic People the Universe. Muzikanti, kteří se už tenkrát nebáli v tý době poměrně u nás neznámých undergroundových témat a skladeb od kapel Velvet Underground, Frank Zappa & Mothers of Invention, Fugs, Doors a třeba i od Vanilla Fudge. Primitivs Group svý koncerty předváděli jako happenigy a že bylo skutečně na co koukat, už v roce 1968 na svých koncertech předváděli happening  který se jmenoval Ptačí slavnost (Bird Feast), a v roce 1969 to byla Rybí slavnost (Fish Feast). Myslím si, že nemá ani cenu se tady rozepisovat co ty koncerty všechno obnášely, ale bylo to něco, na svou dobu něco nevídanýho, samozřejmě že to nemělo v tý době dlouhýho trvání a životnost, psal se rok 1969, všude kolem nás byly ruský okupační vojska, všude se to mlelo, komouši kolem sebe kopali jak divý, takže když se Primitives Group takřka rozpadli a i když vzápětí vznikli Plastic People of Universe a ti takříkajíc převzali repertoár Primitivů, stejně to všechno zase brzy skončilo, po nějakým čase díky vyfabulovaným procesům téměř všechny z Plastiků zavřeli do kriminálu a bylo po prdeli. Však si na ty doby jistě mnozí vzpomenete. Kdo nezná, je dneska naštěstí spousta materiálů, kde se o tom dá celkem hodnověrně dočíst.
No a právě s jedním z těch koncertních happeningů přijeli Primitives Group i do karlovarskýho Nároďáku, jak říkám bylo to v roce 1969 a koncert se jmenoval Rybí slavnost (ale s tím si nejsem jistej), ale i tak, to co se dělo na podiu ( i pod ním) Nároďák nezažil, na podiu se hrála neskutečná muzika, muzikanti byli v dlouhých bílých hábitech, obličeje měli pomalovaný svítícíma fosforovýma barvama nebo nějakým podobný prevítem, na podiu a všude kolem plápolaly opravdický ohně, za oponou běhali vyděšení hasiči a doufali že Nároďák nelehne popelem a s pořadateli se vehementně dohadoval velmi svérázný manažer kapely pan Eugen Fiala o tom aby koncert nebyl přerušen a zakázán, kolem podia i na něm psychedelická výzdoba, prostě tenkrát něco nevídanýho.
Jo to byly časy, tak nějak jsem si na tuhle tehdejší parádu vzpomněl díky zmínce tady v Crash Clubu o Plasticích v Husovce, a vždy si na ten tehdejší koncert vzpomenu když slyším ať už z desky nebo z  některýho z normálních českých rádií skladbu od Door s – Light My Fire, není to dlouho, kdy jsem někde též z rádia slyšel v neuvěřitelně skvělý zvukový kvalitě právě tuhle zmíněnou skladbu v podání dnes už legendárních  Primitives Group, nestydím se to říct, sednul jsem si překvapením na prdel a zíral jsem jak puk, ostatně jsme tak zírali s otevřenou hubou my všichni tenkrát v Nároďáku, na to co na podiu předvádějí Primitives Group.
Takže přátelé, toť zatím ode mne vše a jak říká Tomáš – „BIGBÍTU ZDAR“. :-)

15 Jirka Vanek Jirka Vanek | E-mail | 4. března 2011 v 13:35 | Reagovat

Diky Jirko za obsahly clanek k Primitivum v Narodaku. V 68. roce par dnu po srpnu ke me domu do Ondrejsky prilitl Dzorby a vykoktal se: Peeeeesl je U cernyho orla a taaaaky Evzen Fiala a vvvvsichni. U Cernyho Vorla delala vedouci prvni dzorbyho manzelka Eva. Okamzie jsem bezel s Dzorbym. Ivan Pesl ktery hral basu se rozhodl zustat ve Varech o den dele, zbytek odjizdel po veceri zpet do Prahy. Ivan zustal, vratili jsme se po peti dnech z chaty na Velkem rybniku. Tam obsas projizdeli rusaci. Od utery chodili moji mame telegramy od Fialy a od matky Ivana co je s Ivanem. Nevzpominam si proc Primitives byli nebo pres Vary jeli v 68. roce.

16 ALBERTO ALBERTO | E-mail | 4. března 2011 v 18:59 | Reagovat

Kamarádi, s Ivanem Hajnišem z "Primitivů" jsem v kontaktu více jak 10 let...Žije ve Švédském Malmo, ma se fajn, uživá důchodu a muziky. Hraje po klubech a na lodích. Hlavně blues a svojí tvorbu - moc prima a příjemná muzika. Před lety jsem mu domluvil hraní v "Děpoltkách" s kapelou Cosa Nostra , možná si někdo vzpomene...Hráli tam Michal Pavlík z Čechomoru, Karel Novák od Kahovce, bubeník Petr Eichler...Taky jsem mu domluvil kšeft ještě v Propagandě...Pokud hraje v Čechách, pravidelně se vídáme. Někde na blogu musíte najít i jeho článek někdy z minulého roku, kde se ostře vyjadřuje k rozhovoru tehdejšího ministra kultury, Mr. Jandáka!
Je to fajn, pohodovej chlápek - pokud někdo na něho chcete spojení, rád vám ho dám, určitě bude mít radost...Pěkný víkend!!!

18 Šveska Šveska | E-mail | Web | 5. března 2011 v 7:46 | Reagovat
20 Šveska Šveska | E-mail | Web | 5. března 2011 v 7:51 | Reagovat
21 Jirka Keller Jirka Keller | E-mail | 9. března 2011 v 8:11 | Reagovat

Karlovy Vary – léto 1968 – Letní Kino – Koncert SWINGING BLUE JEANS.

Možná je to zde někde zmíněné, nevím, ale určitě se bigbít hrál i v Letním kině. Třeba se to mnohým bude zdát málo uvěřitelný, ale je třeba vzpomenout na jeden koncert, který se odehrál v karlovarském letňáku a řekl bych že v té době (bylo léto roku 1968!!!) a určitě pak i za mnoho dalších let, mohl být tento bohulibý počin považován za legendární. Kdo by si tenkrát pomyslel, že se na obrovským pódiu letního amfiteátru objeví jako blesk z čistýho nebe bigbítová legenda a navíc kapela ze země kde se tahle ďábelská muzika přímo zrodila, že na obrovským pódiu, kde koncertovaly jen občas spíš folklorní soubory jako byl třeba Sluk ze Slovenska, zahrají čtyři nefalšovaní bigbítoví muzikanti a to rovnou z Anglie.
Zdalipak si ještě někdo vzpomenete na malý, nenápadný plakáty pověšený na všech možných i nemožných místech ve městě, že se v Letním kině koná jediné vystoupení bigbeatové kapely z Velké Británie !!! „SWINGING BLUE JEANS“, dále jste se mohli dočíst, že kapelu uvádí a pořad konferuje Petr Černocký a že vstupné je tehdejších 16.- Kčs.
No a kdo by si to nechal ujít, matně si vzpomínám, že to bylo v sobotu a jak jsem po obědě mazal do Letního kina, a jak tam už před bránou jsem se nestačil divit, letňák už byl plný lidí natěšených na pravý britský rock n roll, Kupodivu vstupenka ještě byla k dostání a naštěstí pro mne bylo ještě pár volných míst na trávníku na pravé straně kina, i když i tam už posedávala pěkná spousta „mániček“, ale nakonec se mi povedlo sehnat slušný místo k sezení a vůbec mi nevadilo, že budu mít svý zánovní rifle na zadku zelený od trávy.
Nemá cenu vyprávět průběh vystoupení, byl to prostě zážitek, Swinging Blue Jeans byli tehdy na vrcholu svý dráhy a kdo by z nás tehdy neznal i když třeba jen z Radia Luxembourg, nebo ze Svobodné Evropy skladby Hippy Hippy Shake, Roll Over Beethoven, Good Golly Miss Molly a další, však se tyhle pecky na solidních rádích hrají dodnes a tak jsme si tyhle pro mnohý dnes už možná muzeální, ale myslím si že pořád hudební skvosty tenkrát užili naživo.
Každýmu bych přál vidět na vlastní oči tenkrát bigbítem burácející Letní kino.
Pevně doufám, že se povede dát zdevastované karlovarské Letní kino opět do pořádku a že se lidé možná dočkají i třeba nějakého, po letech zajímavého koncertu.

22 Číňan Číňan | 21. března 2011 v 1:54 | Reagovat

[21]:Na tom koncertě Swinging Blue Jeans v letňáku jsem byl také. V té době již měli svoji největší slávu za sebou, ta byla na vrcholu někdy v létech 1964-65. Ve Varech s nimi tehdy hrál ještě Terry Sylvester, který později přešel k The Hollies. Po Varech hráli pak ještě v Plzni. Byl to na tu dobu pro nás velký zážitek, protože před rokem 1968, kromě pár vyjímek jako např. Manfred Man se u nás v republice nic podobného nekonalo. Také po roce 1968 nebo vlastně po (ab-)normalizaci vše skončilo a vrátilo se do starých demagogických kolejí. Vzpomínám si, že jsme s Carlsbandem také v tom roce 1968 hráli v letním kině jakýsi koncert, tuším někdy v květnu. Ten rok 1968 byl vůbec dost zajímavý po všech stránkách a zanechal alespoň ve mě hlubokou brázdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


SPŘÁTELENÉ KAPELY A STRÁNKY- aktivní odkazy
Béďa Heep


Whitesnake Revival - obrázek
Obrázek


Všechny vás zdravíme a zveme na ČERVNOVÁ vystoupení skupiny BLACK
MOON. večery plné dobré hardrockové muziky. Vezměte sebou i vaše
kamarády. Long Live Rock'n'Roll. Další info na stránkách:


GREYHOUNDObrázek

LongtonJe nejvyšší čas..

Obrázek

Obrázek ObrázekObrázekObrázek
THE CHOBOTSObrázekObrázekObrázek
COLOR TAJFUN HOLDEN
FLASH

Obrázek Obrázek
PRIMITIVOVÉ NEZNÁMÉ KUTURY

Obrázek
HORKÁ KAŠE

  • Obrázek
DLOUHEJ KOUŘ

SODOMA

naše naděje...
Zdravíme, Sodoma hledá zpěváka.......v případě zájmu napište

Škoda , že nenapsali...


www.schelinger.wz.cz - Web fanoušků a přátel Jiřího Schelingera
mojeit.eu
MLADÁ FRONTA Sedmička

MF DNES

Seznam

Karlovarský deník
TOPlist
RL
Novinky.cz
Kluby a pódia

...tady vidíte jak jsou důležité Františkovy stránky....zachytili muzikanta ještě mezi námi...

http://kskraslice.tym.cz/wp-content/photos/tap_2010_2/p1000759.jpgM club Ostrov

chillibar

Kulturní akce v kraji

-
15.77kB, 79x90
-
4.63kB, 223x94

aMapy.cz


Rockmag.cz - rockový portál

AGENTURY
logo


logo

Zpět na úvodní stránku

AGENTURA PRODUCENTRUM
Škroupova 900
356 01 Sokolov
T: 607 960 423
E: kvrm@​kvrm.​cz


OLDA ŘÍHA KATAPULT

pěkný plagát, je škoda ho vymazat...

E-maily NA PŘÁTELE
karel47@gmx.de KAREL MYŠIČKA