...hudba netěží jen z hudby...
                                                    MiK
...zachytit historii bigbítu 60. let a rozvíjet na základě muziky společenský život naší generace...                      Šveskowi a tým

MILAN KOZELKA-BRITSKÉ LISTY

10. února 2011 v 14:44 | ŠVESKA |  Ostatní rubrika


   DNES MÁME MOŽNOST KONEČNĚ NAHLÉDNOUT DO TVORBY NAŠEHO PŘÍTELE, BEZ SLOŽITÉHO VYHLEDÁVÁNÍ V RŮZNÝCH ODKAZECH. V BRITSTKÝCH LISTECH, MŮŽETE ZAČÍT...

Najít autora - Milan Kozelka ANAMNÉZA, POD ČLÁNKEM KLIKNOUT NA ČLÁNKY AUTORA,
CELKEM 53 ČLÁNKŮ, zde je ukázka 1. článku


10.2.2011
Anamnéza
Milan Kozelka
"Máte tušení, z čeho by mohla pramenit Vaše
permanentní frustrace?" naléhá psycholog na
koaličního politika. "Byl jsem blbě počatej. Ve
spěchu, během polední přestávky," prozrazuje
politik. "Jen tohle?" kroutí psycholog hlavou.
"Taky jsem nedonošenej. Matce scházel měsíc
a půl," říká politik stydlivě. "Jak dlouho jste byl
v inkubátoru?" ptá se psycholog. "Dva nebo tři
měsíce," křísí politik paměť. "Kdy jste měl první
erekci?" ptá se psycholog. "V pětadvaceti. Při
sledování filmu Angelika," říká politik. "V kolika
letech jste měl první pohlavní styk?" ptá se dál
psycholog. "Ve třiceti," pýří se politik. "Kolik bylo
partnerce let?" pokračuje psycholog. "Dvacet.
Byl to partner. Partnerky přišly mnohem později.
Byly dvě," svěřuje se politik tichým hlasem.

Milan Kozelka

Narozen r. 1948 v Kyselce u Karlových Varů.
Born in Kyselka near Karlovy Vary, Czech Republic in the year 1948.
Autodidakt - autodidact (self-educated)
V první polovině 70. let patřil do okruhu undergroundu, po návratu z vězení se zapojil do uměleckého disentu, soustředěného okolo uměleckého teoretika Jindřicha Chalupeckého.
Belonged to the undergroud artists in the 1st half of the seventies, and after coming out of prison took part in the art dissent group concentrated around the art theorist Jindrich Chalupecky.
Úzká spolupráce s Petrem Štemberou, první autorské performance, realizace land-artových staveb v horském pohraničí (Šumava).
Close co-operation with Petr Stembera, first author performances, realization of land - art buildings in the Bohemian forest.
Na přelomu 70. a 80. let spolupořádá neoficiální výstavy a umělecká setkání, rediguje překladové edice o aktuálním umění (s P. Štemberou), po dlouhotrvajících policejních sankcích odchází z Prahy a žije v ústraní, v malé vesnici v západních Čechách. Vytváří velkoformátové přírodní objekty, esoterické kresby, konceptuální fotosekvence, píše poezii a písemné koncepty akcí a situací. Koncem 80. let se zúčastňuje performančních aktivit v Čechách a na Slovensku.
At the end of the seventies and at the beginning of the eighties co-organises unofficial art exhibitions, artistic meetings, redacts translated editions about current art (with Petr Stembera). After long-lasting police sanctions leaves Prague and lives in a village in Western Bohemia. He produces large-scale nature objects, esoteric paintings, conceptual photo sequences, writes poetry and written concepts of his actions and situations. At the end of the eighties he takes part in the performance activities in Czech republic and Slovakia.
V 90. letech se zúčastňuje množství setkání a festivalů performance v Čechách a v Evropě. V Karlových Varech zakládá alternativní organizaci Artforum (výstavy, filosofické přednášky, literární festivaly, koncerty jazzové a experimentální hudby atd.), začíná se systematicky věnovat literární tvorbě, realizuje přednáškové cykly na vysokých uměleckých školách v celé ČR. Pracuje jako editor v olomouckém nakladatelství Votobia, kromě svých autorských knih poezie a prózy (s ilustracemi Andrey Lexové) vydává antologie regionální umělecké tvorby 90. let v ČR (dosud tři objemné svazky).
In the nineties takes part in many meetings and festivals of performance in Czech Republic and Europe.In Karlovy Vary he founds an alternative organisation Artforum (exhibitions, philosophical lectures, concerts of jazz and experimental music etc).He systematically pays more attention to the literal activities, realizes lectures at artistic universities in Czech Republic.He works as an editor in the publishing house Votobia in Olomouc where he publishes antologies of regional art activities of the nineties in Czech Republic (till now 3 volumes) and his own books of poetry and prose illustrated by Andrea Lexova.
V současnosti se zúčastňuje autorských čtení a festivalů, studuje filosofii a připravuje cyklus monumentálních pouličních performancí pro případné turné po USA.
These days he takes part in author readings and festivals, studies philosophy and prepares a cycle of monumental street perofrmances for the possible U.S. tour.
V průběhu 28 let provedl cca 140 performancí a multimediálních akcí (včetně videoklipů). During 28 years he produced cca 140 performances and multimedial actions (incl. videoclips).
Je otcem několika dětí v dospělém věku.
He is a father to a few grown-up children.
___________________________________

   *) Byl několikrát na SUCHÉ, bohužel s Knížákem a Plastikama se tam nepotkal, protože si myslel, že ještě párkrát přijedou, Dag a Ivánek Tlustý ho tam tenkrát hostili vysomrovanýma cigaretama a vínem z flašky... Zarmuz 
   **) Platný pokus o rekonstrukci historie z MiKova působení na SUCHÉ vytáhl z komentářům Šveska
 


Komentáře

1 Handšuh Handšuh | E-mail | 10. února 2011 v 23:22 | Reagovat

Moc dobrej článek,ale na Britskejch listech! Tady je to nějaký divný.
Na Čínu chodili různý lidi, některý neměli ,,květiny ve vlasech", nějak jsme to tenkrát přehlíželi. Já ani neměl svaly, abych to nějak řešil. Ta parta proti dveřím, která občas někoho zmlátila, byla velká piha na kráse.

2 Handšuh Handšuh | E-mail | 10. února 2011 v 23:30 | Reagovat

Já vím, že Kozelka se nepral, ale proč teď votravuje s těmahle blbostma?
Na B.listech jsou z něj určitě nadšený, každej kdo něco nablije na dnešní poměry je vítán.
Omlouvám se za jedno neslušné slovo, ale v článku pana Kozelky je jich víc.

3 Šveska Šveska | E-mail | Web | 11. února 2011 v 6:22 | Reagovat

Milana Kozelku jsem rád přiblížil našim čtenářům, protože o nás beatnících psal, pochází z našeho kraje, chodil na Suchou, je jeden z nás. Kam se ubírá jeho tvorba a jak vlastně žije je už jen šťavnatá informace. BER ČI NEBER. Je jasné že jako objekt z hlediska historie Beat clubu crash sem patří jako ti rváči. V historii kapel a jejich klubů v ANGLII, měli s nima stejné problémy. Tomu se nedařilo zabránit. Každý si může vybrat co bude číst. Zdeňek Petráček, komentátor LN připomíná známou větu z TALMUDU:: Kde je mír, nikdy není úplná pravda, kde je scháňka po úplné pravdě, nikdy není mír...Kam se Milan Kozelka ZAREJE, tam už nikdy nebude klid ale mrtvolnej klid taky nemusíme tak si vyber....

4 zarmuz zarmuz | E-mail | 11. února 2011 v 8:34 | Reagovat

Noo..,nějak si Kozelku(Meduše)na Suchý nepamatuju,ale to jsem nechtěl říci.Jinak byl mistr světa,všechno věděl od všeho měl klíče..no prostě Kozelka...

5 bob bob | 11. února 2011 v 13:46 | Reagovat

Je tady spousta věcí, které bych taky mohl považovat za zbytečné, ale naprosto respektuji právo šéfredaktora (Šveska) zveřejňovat to, co on sám uzná za vhodné.
K MiK...
Nikdo na světě nemá jenom přátele nebo kamarády, ale taky tu druhou stranu a každý z nás by o té "druhé straně" mohl nekonečně dlouho "blít" (víme toho na sebe dost :), ale tím by se staly stránky jedním nikdy nekončícím odpadem. Kde se objeví MiK tak je jenom a pouze napadána jeho osoba a nikdy ne to, co tvoří. Jestli je určitá slečna (paní) hrdá na to - předsilvestrovská debata - že kdysi v mládí polila "velkého MiK" pivem, tak je to zřejmě její největší životní zážitek o kterém bude vyprávět ještě svým vnoučatům a pravnoučatům - její věc, ale pro mě k smíchu.
Tady se nikdo např. nepozastavil nad kapelou Fr. Ringo Čecha, který svého času dělal všechno proto, aby v televízi šířil obecný nevkus toho nejhrubšího zrna hity typu "My máme parní stroj, Papoušek kakadu" aj. a to v době, kdy byly házeny klacky pod nohy kvalitním kapelám jako Psí vojáci, Letadlo, Jasná páka, Mikoláš Chadima aj. tady nikdo není schopen napsat nějakou obecnou (ne odbornou) kritiku nějakého koncertu, tady nikdo není schopen - spíš ochoten -  si pozorně přečíst to, co dnes (ale i dříve) MiK dělal a dělá a popř. ho poslat - pádnými argumenty ohledně jeho tvorby - někam, že to nestojí za nic.
Většinou to tak bylo, je a bude, že kde se MiK objeví, tak je to 2/3 proti a 1/3 pro, ale jenom s tím rozdílem, že ta 1/3 dokáže zhotnotit jeho tvorbu, kdežto ty 2/3 po něm jenom plivou jako po osobě. Kdyby se takhle hodnotil např. Magor Jirous, tak by z velkého básníka (bez ironie) zůstalo jenom jakési ubohé prase.
Tyto stránky (alespoň podle původní koncepce) mají být o muzice - s akceptováním různorodých žánrů -, o muzikantech, jejich přátelích apod., tedy taky o tom co dnes dělají a k těm MiK určitě patří ať už se to někomu líbí nebo nelíbí.

6 Šveska Šveska | E-mail | Web | 11. února 2011 v 16:33 | Reagovat

Do Britských listů máte možnost napsat svůj článek,  služba našim čtenářům o činnosti přátel crash-clubu je nestranná. Pro všechny co MILANA KOZELKU berou, i pro ty co ho nemusí. Já osobně se těším na jeho další příspěvky. KOMENTÁŘE jsou většinou věcí komentátorů, chceme jenom hlídat pravidla při vybočení, čekáme na každý a mylím že je možné to tady vycitit... ;-)

7 zarmuz zarmuz | E-mail | 12. února 2011 v 12:22 | Reagovat

Cituji.
Většinou to tak bylo,
je a bude,
že kde se MiK objeví
(a nyni vážený čtenáři pozor)
2/3 proti 1/3 pro,
ale jenom s tím rozdílem,
že ta 1/3 dokáže zhodnotit jeho tvorbu,
kdežto ty 2/3 po něm jenom plivou....
Teda Bobo,už nepij... ???

8 MiK MiK | 12. února 2011 v 14:48 | Reagovat

Zarmuzi, buď v klidu. Představ si, že bysme všichni vyznávali stejnýho boha, měli stejný názory a píchali szejnou ženskou. To bys sám nechtěl. Každej jsme to co jsme a už s tím niíc nenaděláme. Když tě sere co píšu, tak to nečti a nebudeš se nervovat. Otevírám lahváč, udělej to samý.

9 Šveska Šveska | E-mail | Web | 12. února 2011 v 16:00 | Reagovat

Zarmuzí, snažím se ti porozumět, zatím se nemám čeho chytit, já osobně mám BOBA i MiKa rád, přestože jsou každý jiný, BOBA zbožňuju i s jeho stránkami, možná bys zíral jako já, když jsem se na ně dostal, myslím že ho samotného utváří tak, že žeru každé jeho slovo... A když se člověk  dostane na kloub MiKovy tvorby, zjistí že se jeho život a postoje podobají té tvorbě, ale ta je mnohem bohatší a rozmanitější než jak HO většinou povrchně známe... ;-)  :-)  ;-)

10 MiK MiK | 13. února 2011 v 15:06 | Reagovat

Díval jsem se na program klubu Paderewski. Kromě toho, že ten program nestojí za nic, tak jsem se lekl - 200 ká za vstupenku na Plastiky je cifra, která vyráží dech. Kdo ji stanovil? Není to s Plastyk Pípl stejný jako s egyptským prezidentem Mubarakem? Taky 40 let permanentního opruzu?

11 bob bob | 13. února 2011 v 17:38 | Reagovat

[7]:ZARMUZ
....tož tak,
taky to nemáš lehký (jak je vidět :)

12 MiK MiK | 13. února 2011 v 18:08 | Reagovat

Já? Proč? Kdo je to Zarmuz? Je tolik věcí kolem nás, který neznáme... A tolik lidí, který neznáme a který znají nás. A všechny ty holky z Chodova, Vintířova, Novejch Hamrů, Vejprt- kde ty jsou? daly se za místní prince? zatímco my debilové jsme nasazovali životy v každodenním boji po pražskejch hospodách. Za ně, za naše miláčky z pohraničí. Ze Suchý si nepamatuju ani Tomáše Švesku, ani Tomáše Stabenowa. Vedli to tam dva kluci z Varů - Ivánek Tlustý a Dak.

13 bob bob | 13. února 2011 v 18:26 | Reagovat

MiK...to byla reakce na nick ZARMUS a jeho příspěvek (č.7 a...napsal jsem to do nadpisu), tedy ne na tvůj komentář.
Kdo to je, možná tuším, ale každopádně se tady už projevuje určitá zkušenost z pubertálních serverů, kde se to fiktivními nebo (jenom) anonymními nicky jen hemží.
A k těm Plastykům....možná by se někdo z těch 2/3 mohl ozvat a poslat tě do pr.... (dotaz - pojem "prdel" je povolený nebo zakázaný?)....třeba se toho ujme nick ZARMUS :).

14 MiK MiK | 13. února 2011 v 18:33 | Reagovat

Nejdelší hára na Suchý měli rockeři z Rájce, největší kozy měl Bimbo z Ostrova.

15 MiK MiK | 13. února 2011 v 18:37 | Reagovat

Ale já jsem vlastně na Suchý nikdy nebyl, jinak by si mne Zarmus pamatoval a kluci z Vřesový taky. Knížák mi říkal, že Aktuálové nikdy na Suchý nehráli, že hráli v Mokrý u Jenišova.

16 bob bob | 13. února 2011 v 21:20 | Reagovat

[Smazaný komentář] To je ale zajímavý mail....:))

17 MiK MiK | 13. února 2011 v 21:40 | Reagovat

Ivánek Tolstoj potom ze Suchý odešel do zahraničí a za pár let založil v Londýně Sex Pistols. Dak se uchlastal ve Varech v Kakadu.

18 MiK MiK | 13. února 2011 v 21:47 | Reagovat

Handšuh se Zarmuzem tenkrát skupovali na burzách s deskama všechny elpíčka s Olympicem. Potom je pouštěli na dízách v Nejdku a byli kingové. Chodili tam špendlíkáři a báli se jich. Kurva, to byly časy...

19 Václav Havel Václav Havel | 13. února 2011 v 21:51 | Reagovat

Na Suchou jsem rrád jezdíval s parrtou kolem Andrreje Krroba. Kolikrrát jsme tam zažili srrandu až do rrána, kdy nás perlustrrovali fízlové, že.

20 Šveska Šveska | E-mail | Web | 13. února 2011 v 22:46 | Reagovat

...Milamn Kozelka  *) Byl několikrát na SUCHÉ, bohužel s Knížákem a Plastikama se tam nepotkal, protože si myslel, že ještě párkrát přijedou, Dag a Ivánek Tlustý ho tam tenkrát hostili vysomrovanýma cigaretama a vínem z flašky... Zarmuz ze seznamu
   **) Platný pokus o rekonstrukci historie z MiKova působení na SUCHÉ vytáhl z komentářů Šveska. :-D

21 MiK MiK | 14. února 2011 v 0:06 | Reagovat

Že...

22 Tomáš Stabenow Tomáš Stabenow | E-mail | 14. února 2011 v 11:32 | Reagovat

Tak kde se objeví Kozelka tam to ožije komentářema.Má to takový zvláštní humor ale nevadí mi.Když jsem vedle něj seděl  v Podmostemhal tak nesmrděl a byl  příjemný aspoň na mě.Zdravím ho.TOM

23 MiK MiK | 15. února 2011 v 22:05 | Reagovat

Ahoj Tome. Pročř bych měl smrdět? Možná korunou. Ty smrdíš? Nevšim sem si. I když - vy kluci z vesnice...

24 zarmuz zarmuz | E-mail | 20. února 2011 v 9:12 | Reagovat

Jedno je jistý,smrdět se dá různě...[23]: :-)

25 MiK MiK | 20. února 2011 v 12:13 | Reagovat

To si piš

26 Tomáš Stabenow Tomáš Stabenow | E-mail | 20. února 2011 v 16:10 | Reagovat

Tak já jsem to myslel jenom jako tvoje rehabilitace potom co napsala v prosinci Káťa že vedle tebee nemohla sedět¨v hospodě.

27 MiK MiK | 20. února 2011 v 17:30 | Reagovat

Tome, vzpamatuj se. Možná kdybys viděl fotku Káti (vůbec nevím kdo to je), tak bys s ní nemoh jet ani stejným vlakem.Mimochodem - chlap má smrdět

28 Tomáš Stabenow Tomáš Stabenow | E-mail | 20. února 2011 v 17:48 | Reagovat

Tak jo.pokecáme až se uvidíme.Přijedeš zase někdy?

29 MiK MiK | 20. února 2011 v 18:05 | Reagovat

Přijedu v dubnu na Jirku Vaňka, to je jasný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


SPŘÁTELENÉ KAPELY A STRÁNKY- aktivní odkazy
Béďa Heep


Whitesnake Revival - obrázek
Obrázek


Všechny vás zdravíme a zveme na ČERVNOVÁ vystoupení skupiny BLACK
MOON. večery plné dobré hardrockové muziky. Vezměte sebou i vaše
kamarády. Long Live Rock'n'Roll. Další info na stránkách:


GREYHOUNDObrázek

LongtonJe nejvyšší čas..

Obrázek

Obrázek ObrázekObrázekObrázek
THE CHOBOTSObrázekObrázekObrázek
COLOR TAJFUN HOLDEN
FLASH

Obrázek Obrázek
PRIMITIVOVÉ NEZNÁMÉ KUTURY

Obrázek
HORKÁ KAŠE

  • Obrázek
DLOUHEJ KOUŘ

SODOMA

naše naděje...
Zdravíme, Sodoma hledá zpěváka.......v případě zájmu napište

Škoda , že nenapsali...


www.schelinger.wz.cz - Web fanoušků a přátel Jiřího Schelingera
mojeit.eu
MLADÁ FRONTA Sedmička

MF DNES

Seznam

Karlovarský deník
TOPlist
RL
Novinky.cz
Kluby a pódia

...tady vidíte jak jsou důležité Františkovy stránky....zachytili muzikanta ještě mezi námi...

http://kskraslice.tym.cz/wp-content/photos/tap_2010_2/p1000759.jpgM club Ostrov

chillibar

Kulturní akce v kraji

-
15.77kB, 79x90
-
4.63kB, 223x94

aMapy.cz


Rockmag.cz - rockový portál

AGENTURY
logo


logo

Zpět na úvodní stránku

AGENTURA PRODUCENTRUM
Škroupova 900
356 01 Sokolov
T: 607 960 423
E: kvrm@​kvrm.​cz


OLDA ŘÍHA KATAPULT

pěkný plagát, je škoda ho vymazat...

E-maily NA PŘÁTELE
karel47@gmx.de KAREL MYŠIČKA