...hudba netěží jen z hudby...
                                                    MiK
...zachytit historii bigbítu 60. let a rozvíjet na základě muziky společenský život naší generace...                      Šveskowi a tým

VYVRCHOLENÍ SVÁTKU KARLOVARSKÉHO BIG BEATU...nejen PROMĚNY A NAPLNĚNÝ SÁL...

10. října 2010 v 11:56 | Šveska |  Kde se hraje...
KAPELA PROMĚNY 40 let a jeji hosté


KARLOVARSKÝ BIGBÍT DOKÁŽE NAPLNIT SÁLY K PRASKNUTÍ , TO JE ODMĚNA ZA VÝDRŽ PRO KAPELY I FANOUŠKY.
LARRY

VELMI  ŠŤASTNĚ PŘIPRAVENÁ AKCE, V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ NOVÉHO LIĎÁKU, NEJVÝZNAMNĚJŠÍ AKCE KV BIGBÍTU, PŘIŠLI FANOUŠCI, KTEŘÍ NA BIGBÍT V KV REGIONU ZA MLADA CHODILI. LIĎÁK NAPĚCHOVANÝ FANOUŠKY AŽ PO PODIUM A TAKY POD STŘECHU (na balkonech). O PŘESTÁVKÁCH HUKOT JAKO NA STADIONU, KDYŽ SI MĚLY ZNÁMÉ TVÁŘE CO ŘÍCI A BYLO TĚŽKÉ SE PRODRAT HOVOŘÍCÍM DAVEM. MUZIKANTI SE DO ŠATNY NEVEŠLI A V SÁLE BYLI OBKLOPENI DIVÁKY. Tolik ve zkratce nad ránem....

*TOLIK OČEKÁVANÉ FOTOGRAIE SI PROHLÍŽEJTE V GALERII a budou přibývat...NAJDĚTE SI V GALERI: PROMĚNY-LIDOVÝ DŮM STARÁ ROLE - NA 150 FOTEK..
17.10.2010
http://bandzone.cz/hardagain     jukněte si na KAPELU HARD AGAIN na těch pár fotek a nejen to... ...

Oslava 40. narozenin kapely PROMĚNY v nově otevřeném Liďáku dopadla nad očekávání. Sál byl zaplněn do posledního místa skvělými fanoušky, kterým tímto děkujeme za skvělou atmosféru. Poděkování patří  i spoluvystupujícím kapelám (Tajfun, Bernard Blues Band, Greyhound, Uriah Heep Revival), hostům a hlavně tomu kdo to vše vymyslel a zorganizoval - Dědkovi Zábranskému.
Pár obrázků v záložce Fotky.


Poděkování od Františka z Kraslic

Díky Bohu, díky Dědkovi, díky všem účinkujícím na podiu i mimo něj, za úžasný večer...
Díky mimořádnému oznámení na crash-blogu o vystoupení Urijášů, na který přijeli i fandové z našeho regionu. Já jsem si myslel, že jsem s "Open Air Trutnov" udělal letos svou tečku s návštěvama koncertů s více kapelama, před přicházejícím zimním spánkem, ale to bych musel chybět na sqělé oslavě narozenin PROMĚN v "Liďáku" ve Staré Roli. Kdo jste nebyli, možná máte čeho litovat. Mladý "Tajfun" jsem zažil prvně živě, ale všechny ostatní kapely, které znám již léta, jakoby se domluvily a z mého pohledu zahrály o stupeň lépe, než při mé poslední účasti na jejich vystoupení. Pozvání Onka, Míly, Baču... k oživení starých věcí repertoáru "Proměn" nejen potěšilo, ale v některých "tvrdých reckerech" v kotli vytlačilo i nostalgickou slzu dojetí... nestydím se přiznat, že i mě nějaká ukápla...
Co se týče občerstvení, u mě dobrý. Fakt je, že když vázne obsluha a je nedostatek piva na oslavě, tak se to dá přirovnat k pozvání lidí v tropických vedrech na koupaliště, kde jim zakážeš koupat nebo vypustíš bazén. Ale určitě i tento (pro většinu účastníků) "nedostatek" je omluvitelný, vždyť kdo čekal takový zástup přátel karlovarské rockové scény. Myslím si, že tato sobota dokonale otestovala zrenovovaný "Liďák" i stabilitu balkonu.
Mě jedno pivko a kafe vystačilo na celou oslavu a oč větší radost jsem měl ze své zdrženlivosti, když jsem asi ve 3 ráno odvážel autem přátele na "mejdlo" do Tuhnic a při cestě poprvé v životě foukal policajtům. Výslednice 0,00 !! A tak rozžhaven dobrou muzikou a stále znějící v uších skladbou "Gypsy", nacpanej řízkama a dalšíma pochutinama jsem vylez z tuhnického "sklípku" a frčel domů, kde jsem asi v 5,oo hod. zaleh k mé milé Aničce.
Moc mě potěšilo setkání s Číňanem (živě po 44 letech), dále s Lubošem, Milanem, Sebišem, Alenkou, Bárou, Sádlem, Čvachtou, Jirkou... a spoustou starých přátel a přítelkyň. A protože jam session z "technických důvodů", (které k takovéto oslavě patří) se nekonal, tak jsme ho uskutečnili odpoledne s Číňanem a Petrem Němečkem u mě doma v "modlitební" místnosti v Kraslicích. Číňan viz foto
Petr, Číňan,František
Číňan,František
...poprvé za bicíma po 40 letech a šlo mu to...
A tak nedělní návštěva Číňana v Kraslicích byla pro mě a Aničku nejen příjemná a duchovně občerstvující, ale i s hudebním doprovodem.
Kdy se zas něco slaví ??:-)) Frrrrrrr 


Akci předcházelo uvedení článku v MF DNES,

Lidový dům ve Staré Roli otevře koncert legendární skupiny Proměny

velikost textu:
9. října 2010  9:45
Zrekonstruovaný Lidový dům v karlovarské čtvrti Stará Role přivítá dnes na koncertu legendární skupiny Proměny první návštěvníky, a to na koncertu legendární skupiny Proměny. Ta svým vystoupením oslaví 40. narozeniny.
Skupina Proměny v roce 1995, zleva Franta Larry Krofta, Míra Dědek Zábranský, Víťa Zábranský, Honza Haško a Karel Hrabák.   foto: archiv,  MF DNES

Ty musíš táhnout tu rockovou káru dál... To je název dnešního koncertu karlovarské big beatové party Proměny.
Skupinu založili 2. září 1970 kytarista a zpěvák Míla Froněk, basový kytarista Bohuslav "Bondy" Dvořák, bubeník Milan Balog a po nějakém čase je doplnil zpěvák Ondřej Hoser. Kapela se zakládala se jménem Natural.

PROMĚNY

Kapela vznikla 2. září roku 1970. Původní název této big beatové skupiny byl Natural, poté Proměny. Zakládající členové: kytarista a zpěvák Míla Froněk, basový kytarista Bohuslav "Bondy" Dvořák, bubeník Milan Balog a zpěvák Ondřej Hoser.
Současná sestava: Miroslav "Dědek" Zábranský - klávesy, zpěv, Franta "Lary" Krofta - basová kytara, zpěv, Víťa Zábranský - kytara, zpěv a bubeník Karel Hrabák.
Změnu názvu si vyžádala tehdejší totalitní vláda z důvodu, že žádná kapela nesmí mít cizí název.

A proč zrovna Proměny? "V té době kapela skládala muziku a inspirací jí byla i část Ovidiovy básně, která se jmenovala Proměny," vysvětluje současný klávesista a zpěvák Miroslav "Dědek" Zábranský.
Proměny nezůstaly svému názvu nic dlužny. Během 40 let existence prošly několika změnami. V roce 1981, kdy režim polevil v pronásledování "cizojazyčně" znějících názvů kapel, začali muzikanti opět používat původní název.
Ten ale nevydržel moc dlouho. Během dalších tří let se totiž změnili muzikanti, kapela se žánrově odklonila k jinému druhu muziky a pokračovala dál svojí cestou - opět jako Proměny.
"Nejkrásnější dobu v kapele jsme zažili v 70. letech. Bylo to sice v době tvrdé normalizace, ale jak se říká - zakázaného chleba největší krajíc. A co bylo zakázáno, lákalo," vzpomíná Zábranský.
"S muzikou to bylo vždycky snadné. Horší to bylo s texty. Kromě některých výjimek se písničky začaly skládat na básně Josefa Kainara. Big beatová muzika je tak srdeční záležitostí, že se nedá opustit, proto jsme u ní tak dlouho vydrželi," uzavírá Zábranský.

DALŠÍ AKCE

Příležitost k bezplatné prohlídce Lidového domu a návštěvě výstavy fotografií Vladimíra Dolejšího mají zájemci při týdnu otevřených dveří, který začíná v úterý. Otevřeno je od 10 do 18 hodin. Velkoformátové fotografie zachycují krásy americké a africké fauny a flory.
Proměny vydaly dvě CD. V roce 2000 Sen dokořán, o pět let později Mystery in music. Fanoušci se v budoucnu mohou těšit na překvapení, které pro ně kapela už dlouho připravuje.

Sobotní večer v Lidovém domě ve Staré Roli je svátkem karlovarského big beatu. Vystoupí nejen Proměny, ale i Tajfun, Greyhound, Hard again, Bernard blues band, Uriah Heep revival a závěrečný Jam session. Konec koncertu je plánován až ke druhé hodině ranní.  MF DNES

Díky STÁŇO, že se  STARÁŠ o PŘÍSPĚVKY na NÁŠ BLOG....

Ukázka z připravovaného Live DVD 


Komentáře

1 luk63 luk63 | 11. října 2010 v 9:41 | Reagovat

Nechyběl jsem na 40. PROMĚN a podělím se s Vámi o několik svých postřehů:
1. Přivítala mě snad nekonečná fronta na občerstvení, kterou považuju za  jediný zápor večera.
2. V sále se nekouřilo, což bylo úplně super!
3. Zvuk všech kapel byl na velice solidní úrovni, zpěvu bylo výborně rozumět, jenom se mi to někdy ve vejškách dostávalo za hranici požitku (možná problém mých uší).
4. HARD AGAIN se mi líbili mnohem víc, než nedávno v Lokti (asi ten zvuk), o čemž jsme tu tehdy trochu podiskutovali.
5. Ostatní kapely taky moooc dobrý, neznal jsem pouze TAJFUN, jejich set jsem ovšem prostál ve frontě. GREYHOUND mi udělali opět radost nejen písněmi od Lez Zep, kam se hrabe Plant na Onka :-)PROMĚNY (se svými hosty) jednoznačně vrchol večera, ale nejen oni byli ve výborné formě. UHR po nich jsou moje srdeční záležitost. Jestli byl závěrečný jam už nevím, odvoz do Sokolova nečekal.
6. Nálada a atmosféra večera byly skvělé, viděl řadu známých, např. po letech zase Františka z Kraslic.
7. Seznámil jsem se se Šveskou a Adinkou :-D

2 Šveska Šveska | E-mail | Web | 11. října 2010 v 19:35 | Reagovat

to já jsem celej večer radši nic nepil a asi za proto jsem vyhrál soudek piva,2. ok to já mám na zvukaře hezké vzpomínky, MÁM Z BIGBÍTU UŽ JEN 20% SLUCHU, takže žádný problém, poslouchal jsem hrudníkem, kromě toho že SAŠOVI z GREYHONDŮ ubrali zvuku. HARD AGAIN SE MI LÍBÍ VŽDYCKY,BBB - DOBRÝ POCIT,EMOCE se dostavily když hrál MILAN BAČO A UHR-viděl jsem je poprvé, sympaťáci večera pro mě LARRY, ŠMÍD,HORÁK :D šveska

3 Šveska Šveska | E-mail | 11. října 2010 v 19:50 | Reagovat

PROHLÍŽENÍ FOTEK BUDE ČASEM BEZ LUPY, MÁME NOVÝ PROGRAM NA FOTKY, :-x haldu kamarádů jsem poznal až když mě oslovily, přibyli další a moc se mluvit nedalo, přestávky krátké a ještě s hudbou, musí se chodit na akce,jinak nikoho nepotkáš a já potkal i lidi z blogu a to mě těší navíc, třeba luk63... ;-)

4 Kytka Kytka | E-mail | 11. října 2010 v 22:47 | Reagovat

Stát po více jak čtyřiceti letech na parketu "LIĎÁKU" a v dunění bigbítu rozpoznávat v neznámých STARÉ známé 8-)
a že jich bylo,pozdravit se s Číňanem a Milanem Bačou,bylo pro mě hodně příjemné.Lenka :-)

5 Jirka Vanek Jirka Vanek | E-mail | 12. října 2010 v 1:07 | Reagovat

Svesko a ostatni, jestli mas nebo nekdo mate fotky ktere by staly za zverejneni ve vetsi velikosti tak me je poslete, dam je na web.

6 Šveska Šveska | E-mail | 12. října 2010 v 8:16 | Reagovat

Jirko máme 400 fotek z koncertu,dnes je tam budem dávat,ale klidněti je pošlem ať čtenáři vědí že se to tam dá dát i přes komentáře, je to natočený i přes profi kameru, pokusím se to získat pro blog a dám vědět. Děkuji Ti dobrá nabídka-máme asi 12000 fotek v záloze co jsme nasbírali, některé jsou na webu, zkusíme to dát do galerie a taky poslat tobě. Adinka našla nový program a celý den na tom pracovala,víme jak je důležité aby tam ty fotky byly...Šveska O_O

7 Jirka Vanek Jirka Vanek | E-mail | 12. října 2010 v 8:36 | Reagovat

Posli mi ty ktere jsou nejdulezitejsi,mam placene stranky a muzu na ne fotky vlozit s velkym rozlisenim. Tak az budes posilat, posli neupravene.

8 Larry Krofta Larry Krofta | E-mail | 12. října 2010 v 13:36 | Reagovat

Ahoj Tome(Švesko) děkuji ti za kompliment ohledně toho sympaťáctví,ale chtěl bych vám všem ještě jednou jménem Proměn moc poděkovat za tak nádhernou a velikou návštěvu kterou jsme doopravdy nečekali, Přáli jsme si aby tam přišlo aspoň 400 lidí,ale že tam bude okolo 700 lidí fakt nikdo nečekal.O to to  bylo hezčí, mraky známích tváří který se třeba léta neviděly a hlavně skvělá atmosféra, Nám všem se to taky moc líbilo a byla zkrátka super zábava. Těším se až sem dáš ty fotky. Larry

9 Milan (HAgain) Milan (HAgain) | 12. října 2010 v 18:47 | Reagovat

Ahoj Tome a všichni,
Larry už to tady řekl za mě. Sám bych to líp nenapsal :-)
Opravdu vydařený večírek.Jen houšť!
Pár fotek dal Láďa Duchoň na KVRM a napsal i hezkou recenzi. Mrkněte tady:
http://www.kvrm.cz/content.php?page=83&article=1931
a fotky tady:
http://picasaweb.google.cz/109805389473803064189/Promeny40Let9102010StaraRole#
Ahoj Milan

10 Milan(HA) Milan(HA) | 12. října 2010 v 18:53 | Reagovat

Čau Tome,
Napsal jsem příspěvek s odkazem na fotky, ale vyhodnotilo se to jako spam.Takže někdo z autorů blogu ho musí povolit.(co je to za cenzuru?!) O_O

11 musiclife-emerson musiclife-emerson | E-mail | Web | 12. října 2010 v 22:56 | Reagovat

Ahoj všichni ! I já se chci připojit a vyjádřit velkou spokojenost s koncertem, který jsem prožil v Liďáku. Jenom mám takový pocit, že to tak rychle uteklo, že jsem nestačil ani s nikým moc pokecat. Fůra dobré muziky a krátké přestávky mi to jaksi nedovolily. Díky za ten živý večer. Svůj krátký postřeh + fotogalerii můžete otevřít na www.musiclife-emerson.blog.cz  Ahoj Milan

12 Šveska Šveska | E-mail | 12. října 2010 v 23:56 | Reagovat

MILANE, máme tam gorilu, když se jí někdo nelíbí a má blbej den... [:tired:] STARÁŠ SE HEZKY O TY NAŠE ČTENÁŘE,na odkazu  krásné fotky i recenze, díky ;-) a nyní si prohlídni ty naše 8-) a od EMERSONA, TEN KONCERT VE MĚ DOZNÍVÁ STÁLE, nic jiného v bedně nemám, je to u vás taky? Šveska ???

13 Šveska Šveska | E-mail | 13. října 2010 v 10:22 | Reagovat

Jirko ze SYDNEY, MUSÍME DODĚLAT tady fotky zatím je jich asi 75 a máme jichještě 400. Adinka se na to vrhne - má volno a jukne jak by ti je mohla poslat, včera jsem šel spát v 1.30 [:tired:]škoda ,že se na koncertu o nás nezmínily mohli, si je prohlídnout všichni,fotili jsme hodně i do obecenstva. Něco vymyslíme, jak to napravit, bude muset být ještě jeden koncert, bylo to obrovské ŠVESKOWI :-)

14 Larry Krofta Larry Krofta | E-mail | 13. října 2010 v 14:42 | Reagovat

Švesko taky mě to napadlo se zmínit o tomto webu při děkovačce Proměn, jenomže při tom fofru jsem na to zkrátka zapoměl, je to škoda, mohlo se to víc profláknout, takže se omlouvám a promiň. Larry

15 Šveska Šveska | E-mail | 14. října 2010 v 0:39 | Reagovat

To nic LARRY, JSEM RÁD, že máš potřebu to příště zmínit, musel jsem předvést že si to zasloužíme, tedˇuž to bude jenom lepší, měl jsem toho moc a byl jsem unavenej a nepřipravenej, sehnal jsem Baču, udělal setkání THE CRASH, přitáhl Baču na tajnou zkoušku, kterou jsi předem oznámil v komentářích :-D a pak rovnou na PROMĚNY40. a pak napsat článek, dva večery do 2 do rána fotky, jak se ti líbí?...ŠVESKA O_O

16 Larry Krofta Larry Krofta | E-mail | 14. října 2010 v 8:37 | Reagovat

Ahoj Švesko, fotky jsou nádherný a hlavně tam nacházím a poznávám lidičky který jsem neměl šanci nějak pozdravit a to si piš,že až to tam bude všechno tak to stáhnu na placku. A co se  týče celý tý  akce, tak ty pocity ve mě uzrávají až teď během týdne, ale co vím jistě je to, že to bylo dost dobrý! Larry

17 František z Kraslic František z Kraslic | 14. října 2010 v 11:27 | Reagovat

přátelé, tato akce měla svou hloubku i v druhém-duchovním světě, kterou musel cítit každý přítomný, nepamatuji tak pohodovou a příjemnou atmosféru v sálových festech bez "narušitelů" a ten výkon kapel, fakt jako by se chtěli rozdat se vším dobrým co v nich je a to sklidilo a zároveň plodí nové dobré ovoce...ještě jednou díky všem umělcům a účastníkům na podiu i mimo něj...jen tak dál Frrrrrrrr

18 Larry Krofta Larry Krofta | E-mail | 14. října 2010 v 12:47 | Reagovat

Švesko ještě jsem se chtěl zeptat jestli ti přišly ty fotky kapely Rock a Den,Larry

19 Larry Krofta Larry Krofta | E-mail | 14. října 2010 v 13:39 | Reagovat

A ještě na něco jsem zapoměl,nevím jestli to tam bylo řečeno,ale pro jistotu,teď v sobotu večer to je 16.10. hrají Uriáši ve Varech v Meteoru, tak kdyby jste chtěly přijít tak vás tam rádi uvidíme! Čau Larry

20 František František | 14. října 2010 v 16:48 | Reagovat

[19]:to Larry:kdy je předpokládaný konec vašeho koncertu a jak se to bude dál vyvíjet v Meteoru ??...v Březový budou do i po půlnoci "Blues Mystery" z Trutnova..a tak, kam se vrtnout ?? nebo se dají zkloubit obě akce ?? Frrrrr :-)  :-(

21 Larry Krofta Larry Krofta | E-mail | 15. října 2010 v 7:54 | Reagovat

Ahoj Františku, konec tý akce v Meteoru musí být nejpozději ve 23 hod. Dýl to není povolený,bohužel.Larry

22 František František | 15. října 2010 v 11:30 | Reagovat

[21]:Díky Larry, tak to je akorát na přemístění se do Březový, kde se v tuto dobu rozjede v hospodě na rozcestí "jamík" s "Blues Mystery",cca do 2 do rána, pokud se nevyskytne stejná "tech. závada"(což je pravděpodobné), jako před jamíkem v liďáku.Ale bude pokročilá doba a tak to už je stejně jen pro nás mladýýýýýý Frrr:D :-?

23 beda heep beda heep | 7. listopadu 2010 v 12:05 | Reagovat

[22]: Další hýbací kousek z oslav 40 let Proměn   http://www.youtube.com/watch?v=zYb6pmo4EZY

24 beda heep beda heep | 7. listopadu 2010 v 14:37 | Reagovat

tady je jeste jeden v lepsi kvalite http://www.youtube.com/watch?v=75vn6ey9Myc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


SPŘÁTELENÉ KAPELY A STRÁNKY- aktivní odkazy
Béďa Heep


Whitesnake Revival - obrázek
Obrázek


Všechny vás zdravíme a zveme na ČERVNOVÁ vystoupení skupiny BLACK
MOON. večery plné dobré hardrockové muziky. Vezměte sebou i vaše
kamarády. Long Live Rock'n'Roll. Další info na stránkách:


GREYHOUNDObrázek

LongtonJe nejvyšší čas..

Obrázek

Obrázek ObrázekObrázekObrázek
THE CHOBOTSObrázekObrázekObrázek
COLOR TAJFUN HOLDEN
FLASH

Obrázek Obrázek
PRIMITIVOVÉ NEZNÁMÉ KUTURY

Obrázek
HORKÁ KAŠE

  • Obrázek
DLOUHEJ KOUŘ

SODOMA

naše naděje...
Zdravíme, Sodoma hledá zpěváka.......v případě zájmu napište

Škoda , že nenapsali...


www.schelinger.wz.cz - Web fanoušků a přátel Jiřího Schelingera
mojeit.eu
MLADÁ FRONTA Sedmička

MF DNES

Seznam

Karlovarský deník
TOPlist
RL
Novinky.cz
Kluby a pódia

...tady vidíte jak jsou důležité Františkovy stránky....zachytili muzikanta ještě mezi námi...

http://kskraslice.tym.cz/wp-content/photos/tap_2010_2/p1000759.jpgM club Ostrov

chillibar

Kulturní akce v kraji

-
15.77kB, 79x90
-
4.63kB, 223x94

aMapy.cz


Rockmag.cz - rockový portál

AGENTURY
logo


logo

Zpět na úvodní stránku

AGENTURA PRODUCENTRUM
Škroupova 900
356 01 Sokolov
T: 607 960 423
E: kvrm@​kvrm.​cz


OLDA ŘÍHA KATAPULT

pěkný plagát, je škoda ho vymazat...

E-maily NA PŘÁTELE
karel47@gmx.de KAREL MYŠIČKA