...hudba netěží jen z hudby...
                                                    MiK
...zachytit historii bigbítu 60. let a rozvíjet na základě muziky společenský život naší generace...                      Šveskowi a tým

Open Air Trutnov...FRANTIŠEK Z KRASLIC INFORMUJE

5. září 2010 v 22:15 | FRANTIŠEK Z KRASLIC |  Kde se hraje...
Sent: Sunday, September 05, 2010 6:31 AM
Subject: od Frantíčka z Kraslic na web crash-club
Open Air Trutnov

Na našem facebooku naleznete další příspěvky a odkazy.

Tak ahojky Tome a Adinko!!!

Všude dobře, ale...

Mám nějaké materiály z kamery a z foťáku, které jsem pořídil během prázdnin z festů po ČR a z Německa. Lidičky, byl to dobrej nářez a jsem toho plnej. Až vše nějak zpracuju (nebo Béďa ? :-)), tak se to může hodit na web. Nejdříve bych ale chtěl vyřídit jednu akutní záležitost a tím Vás zároveň s prosbou vyzvat ke spolupráci s "Čuňasem" Františkem Stárkem, jedním z hlavních organizátorů, který společně s Martinem Věchetem "Geronimo" mají na svědomí, že tento sqělej "Open Air Trutnov" festival vůbec vzniknul a dodnes žije.

Franta "Čuňas" dává dohromady materiály z doby vystoupení a života Plasticů případně DG 307 a různé story z koutů Československa. A tak - kdo jiný mu může poskytnout dokumenty a vyprávění z dob koncertů v Karlovarském kraji, na Suchý apod., než vy, redaktoři a sympatizanti těchto stránek. Bude určitě nadšen z každého příspěvku a samozřejmě že ho odkážu na "náš" crash-web, kde již mnoho máme. Adresa na Františka Stárka "Čuňase" : frantisek.starek@ustrcr.cz

nezapomeňte si kliknout na festival doporučuji...Šv.

Trutnovskej Open air festival (www.festivaltrutnov.cz) byl pro mě po německým Freakstock (http://de.jesusfreaks.com/) nádherným zážitkem a pokud mohu poradit, neposlouchejte falešný a závistivý kritiky, oddělte zrna od plev a sejte do sebe jen dobré...

Dovolte malé nahlédnutí:
Tři stage od dopoledne do nočních (2-3) hodin všech možných, jemných i tvrdých hudebních žánrů, polední Bohoslužby, křesťanský stan s čajovnou, kde jsem měl své zázemí a kde si zájemci mohli promluvit i s hlavním překladatelem Bible 21 Alexandrem Flekem nebo si jen lehnout a relaxovat s čajem zdarma nebo co si sami donesli. Asi 80 m od "křesťanského tábora" byla stage "Krišnovců", dále místa raperů, indiánů a rege příznivců... desítky stánků s občerstvením pro masožravce i vegetariány i s festivalovým zbožím a suvenýrů všeho druhu.
V undergroundovém stanu mnoho zajímavých kapel včetně Plasticů a protože nečekaně onemocněl Sváťa Karásek, zaskočili a ujmuli se záskoku Londyn s Dášou Vokatou, Skalákem a jeho přátel včetně "Magora" - Jirouse a tak se během festivalu vytvořila cca 100-200 člená rodina starých známých a 5 druhů piva teklo často do svítání...
Vše perfektně zorganizováno, žádná velká prodlení. Já jsem si na čtyry dny vytipoval asi 7 kapel od židovské skupiny hrající a zpívající písně i s výkladem starozákonních textů v hebrejském jazyce, po místní kamarády s "Blues mystery" a konče death metalem "Arch Enency" ze Švédska. Sqělou tečkou festivalu byl v neděli kolem půl noci koncert "Jimi Hendrixe", umělce který vyhrál v USA nějakou soutěž jako nejbližší dvojník skutečného Jimiho jak vizáží, tak hlavně hudbou.
Po celé čtyři dny nádherné počasí a tak organizátoři mysleli i na děti a zájemce, kteří se chtěli v blízkém koupališti osvěžit. Pro ně byla připravena autobusová doprava zdarma do cca 2 km vzdáleného letoviska. Při posledním koncertě kapely festivalu i zároveň při poslední skladbě "Jimiho Hendrixe" přišla (hodinu předem pořadateli s varováním oznámena) průtrž mračen. Bouřka zahnala účastníky do stánků, čajoven a hlavně do undegroundového dvojstanu, který byl na prasknutí. Nevím kolik, ale mluvilo se o 15 až 20 tisících přítomných na letošním festivalu.
Dojemné pro mě bylo první živé setkání s dcerama mých blizkých kamarádů, kteří jsou již "tam", Jardy Kukala - Míšou a Mejly Hlavsy - Magdalénkou...
HENDRIX ne JIMMI


Trutnovskej festival byl věnován na počest skutečným hrdinům, Nicholasovi Wintonovi, Přemyslu Pitterovi, Jerzy Popieluszkovi a Liou Sia-Paovi a věřte, že to bylo znát i při pití piva z vratných ekologických kelímků, na kterých byly symboly ducha celého festivalu.

Souhrn dojmů  v mém srdci za čtyři dny "Na bojišti" v Trutnově lze vypsat slovy: pohoda, zábava, dobré pivko, radostná omladina, dobrá muzika, relax i nářez, nová přátelství a láska aggapé... To hlavně si (mimo jiné) odnáším z Trutnova.

Já jako křesťan jsem si dosyta vybral z "nekřesťanského" festivalu a věřím že by si vybral i Venca Číňan Lee, byť z jiného soudku a určitě každý z vás, podle libosti.... Fakt jsem si užil a těším se na příští rok a doufám, že se tam setkám s některými vámi, umělci.

Bůh Vás všechny žehnej!!!
František z Kraslic

K ČLÁNKU PATŘÍ PĚKNÁ HROMADA REPORTÁŽNÍCH  FOTEK, DVĚ SEM NAINSTALUJEME Z DŮVODU KAPACITY A OSTATNÍ  NAJDETE V GALERII, VŠE CO JSME NASBÍRALI OD FRATIŠKA TAKÉ NAJDETE V JEHO  NOVĚ NAINSTALOVANÉ FOTOGALERII ... ŠVESKA
 


Komentáře

1 Vanek Vanek | E-mail | 6. září 2010 v 0:27 | Reagovat
2 Číňan Číňan | 7. září 2010 v 9:57 | Reagovat

Ahoj Františku, zdravím tě, a i když se osobně neznáme mám dojem, že jsme v životě narazili oba ten správný soudek. Kdo má skutečnou žízeň, která je silnější než žízeň těla, ten ji nebude hasit pivem! Věřím, že se v dohledné době sejdeme za asistence Švesky, který o tom mluví již delší dobu. Tak se měj v pohodě.
Číňan

3 František z Kraslic František z Kraslic | 7. září 2010 v 12:20 | Reagovat

Ahojky, těším se na setkání, u mě máš dveře stále otevřené...

4 František František | 7. září 2010 v 20:52 | Reagovat

Tome díky za opravy a.j. prostě seš dobrej a pilnej, a vůbec, jsem rád že seš :-)

5 Jirka Vanek Jirka Vanek | E-mail | 9. září 2010 v 13:09 | Reagovat

Ahoj. Fotek nemam 400 ale tisice :-)
Na strance na levo je menu Albums a pod nim jsou alba. Vsechny moje.
http://smg.photobucket.com/albums/v211/vanek/

6 Ota z Trutnova Ota z Trutnova | 13. září 2010 v 12:50 | Reagovat

[Smazaný komentář]Chtěl jsem známým lidem ukázat fotky z Open Air Trutnov které nikde jinde nejsou a zmizely. Je to trapné když se osobní spory míchají do obsahu tohoto  blogu.
Nestrannou redakční práci a větší vzájemnou toleranci vám přeje Ota.

7 luk63 luk63 | 13. září 2010 v 14:46 | Reagovat

Občas sem chodím číst a prohlížet staré i současné fotky. Taky jsem napsal pár postřehů a chtěl jsem občas přidat další, ale po této debatě mě tento blog přestal zajímat. Ještě bych to mohl schytat jako František z Kraslic. Mějte se tu...

8 Adinka Adinka | E-mail | 13. září 2010 v 22:23 | Reagovat

Žádné osobní spory to nejsou a nemíchame je do blogu.Je mi líto,že František nechápe smysl Šveskovo humoru.Co se týče tých fotek,které tam nejsou jsem vinná já,  zablokovala jsem je. Nerozumím Františkovi, co popisuje v mailu co mám opravit: např.6/97, 73/97,a k tomu je popisek. Proto se s tím nic neděje. Ja na to tolik času nemám, abych spravovala celý blog každý den do noci. Ty fotky jsem dělala pozdě v noci, abych potěšila Františka a čtenáře blogu. Při ukladání fotek, PC mi nedovolí nechávat čárky a uvozovky.Bez popisku se mi to ani neuloží. Když popisek  má rovnaký název taky ne.Proto je  za popiskem 1,2,3. Rada upravím fotky, ale chtěla bych pořádat Františka, aby znovu pokud má ještě zájem poslat upravené foto i s popiskem  tak, jak poslal v mailu, třeba přes úschovnu.

9 gábina gábina | E-mail | 14. září 2010 v 6:41 | Reagovat

Těším se na fotky z Open Air z Trutnova, díky. Gába

10 Kopy Kopy | 14. září 2010 v 22:22 | Reagovat

Ahoj, fotky od Františka jsem nestihl dokud tu visely .. :-( Franto, kamaráde - doufám že je pošleš znovu a redakce je zveřejní! Zdraví přátelé bigbítu z Ústí.

11 Adinka Adinka | E-mail | 14. září 2010 v 23:45 | Reagovat

Zdravím Gábinu a Kopyho.Zatím zveřejním fotky v původní neupravené podobě,aby jste si je mohli prohlížet.Postupně je budu upravovat.

12 František František | E-mail | 15. září 2010 v 0:36 | Reagovat

no Kopy & spol, pro tebe všechno, ale vidíš co ztropila moje neznalost fotky posílat, kamarád "Emerson" mě navštíví a naučí základní postupy, ale  nevím...znáš mě, jak sem na to levej..těším se na tebe 2.10. v kriminále

13 František z Kraslic František z Kraslic | 15. září 2010 v 1:10 | Reagovat

Adinko sorry, nevěděl jsem že opakované popisky se automaticky číslují 1,2,3,..Myslel jsem, že to jsou ta čísla, která píšu Tomášovi a označuji s nima posílání mailů po jedné až třech fotkách v předmětu pro váš lepší přehled. To jsem v telefonátech v mezikomentářích Tomovi sděloval a on schválil tento nevhodný způsob slovy: "jo posílej vše, my to nějak zpracujeme...", upozornil jsem, že na fotogalerii není třeba spěchat, že nejdůležitější je zpráva ohledně Čuňase. Ale když už tam fotky a příspěvek byl, viděl jsem zpoustu chyb a Tom říkal do telefonu, že to je logické, že se vše vidí pak na blogu jinak, ale že to projde grafickou korekturou a někdo to opraví. Když mě ale na chyby upozorňovali přátelé, tak jsem asi 2x urgoval mé doplňky a opravy...Jak říká správně ve všem Číňan, že došlo k nedorozumění. Proto jsem chtěl a psal i volal Tomovi, ať smaže nevhodné komentáře a ponechá je do č.4. Sdělil, že o tom rozhodnou ostatní a ne já.Na to jsem byl dost "tělesný". Nevhodný ode mě bylo odkrýt to, co mě psali ostatní (viz kom.č.13).Kdybych měl já tu "moc", tak bych všechny smazal a ponechal jen do č.4. Za způsobený nepříjemný "kal" v crash-blogu se všem tímto omlouvám. Nejvíce Emersonovi, který se mě zastal a myslím že byl na pranýři více než já.Také mu děkuji, že mě bude učit něco vyrábět na PC.

14 František František | 15. září 2010 v 1:17 | Reagovat

ještě něco  Adinko, k tomu číslování.Když jsem si prohlížel instalované fotky v galerii, jejichž celkový počet byl 97, tak byl ukazován pořadník fotek: první fotka měla zobrazené číslo 1/97 a poslední 97/97.Fotku s chybným popiskem jsem označil vždy číslem, které se při ní vlevo dole zobrazilo.

15 Gábina Gábina | E-mail | 15. září 2010 v 13:10 | Reagovat

Moc díky za zveřejnění fotek, je to super. Gábina a přátelé z Trutnova

16 Irena Irena | E-mail | 15. září 2010 v 22:00 | Reagovat

Byla tady zmínka o chybách a jejich opravách. Ale komentáře opravovat nelze. Příspěvky, které jsou na hlavní stránce, opravujeme vždycky, i když možná ne ihned.

17 Šveska Šveska | E-mail | Web | 17. září 2010 v 21:53 | Reagovat

ČEKÁNÍ NA ČUŇASE se nějak protahuje, pokud ČUŇAS PRACUJE NA WEBU můžeme ho propjit na aktuálních odkazech a pomoci s info od naší čtenářské základny Chomutovští i Kladenské Dynamo pokulhávají v aktivitě, rádi poskytneme tuto službu tvořivějším...Šveska 8-)

18 Šveska Šveska | E-mail | Web | 17. září 2010 v 22:04 | Reagovat

TRUTNOVŠTÍ- POŠLETE ODKAZY NA HISTORI I SOUČASNÉ DĚNÍ V MUZICE, jako mají jiná města,  viz rubrika ŠVESKOSLOVENSKO. Nebo publikaci která u vás vyšla... Šveska [:tired:]

19 Šveska Šveska | E-mail | Web | 17. září 2010 v 22:32 | Reagovat

NEZAPOMEŇTE SI KLIKNOUT ve Františkovo článku na www.festivaltrutnov.cz , prohlížel jsem to až teď a je to parádní...Šveska 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


SPŘÁTELENÉ KAPELY A STRÁNKY- aktivní odkazy
Béďa Heep


Whitesnake Revival - obrázek
Obrázek


Všechny vás zdravíme a zveme na ČERVNOVÁ vystoupení skupiny BLACK
MOON. večery plné dobré hardrockové muziky. Vezměte sebou i vaše
kamarády. Long Live Rock'n'Roll. Další info na stránkách:


GREYHOUNDObrázek

LongtonJe nejvyšší čas..

Obrázek

Obrázek ObrázekObrázekObrázek
THE CHOBOTSObrázekObrázekObrázek
COLOR TAJFUN HOLDEN
FLASH

Obrázek Obrázek
PRIMITIVOVÉ NEZNÁMÉ KUTURY

Obrázek
HORKÁ KAŠE

  • Obrázek
DLOUHEJ KOUŘ

SODOMA

naše naděje...
Zdravíme, Sodoma hledá zpěváka.......v případě zájmu napište

Škoda , že nenapsali...


www.schelinger.wz.cz - Web fanoušků a přátel Jiřího Schelingera
mojeit.eu
MLADÁ FRONTA Sedmička

MF DNES

Seznam

Karlovarský deník
TOPlist
RL
Novinky.cz
Kluby a pódia

...tady vidíte jak jsou důležité Františkovy stránky....zachytili muzikanta ještě mezi námi...

http://kskraslice.tym.cz/wp-content/photos/tap_2010_2/p1000759.jpgM club Ostrov

chillibar

Kulturní akce v kraji

-
15.77kB, 79x90
-
4.63kB, 223x94

aMapy.cz


Rockmag.cz - rockový portál

AGENTURY
logo


logo

Zpět na úvodní stránku

AGENTURA PRODUCENTRUM
Škroupova 900
356 01 Sokolov
T: 607 960 423
E: kvrm@​kvrm.​cz


OLDA ŘÍHA KATAPULT

pěkný plagát, je škoda ho vymazat...

E-maily NA PŘÁTELE
karel47@gmx.de KAREL MYŠIČKA