...hudba netěží jen z hudby...
                                                    MiK
...zachytit historii bigbítu 60. let a rozvíjet na základě muziky společenský život naší generace...                      Šveskowi a tým

MILAN CHMELENSKÝ PÍŠE...

19. února 2010 v 17:57 | CHMELENSKÝ a red. |  Chronologie THE CRASH
[1]Zdravím z Chodova. Pročítám tyto stránky a vybavují se mi věci z doby dávno minulé. Chtěl jsem jen připomenout, že Milan Horváth po skončení s Anything(s) hrál krátce se skupinou The Present Perfect, kterou kromě mé maličkosti tvořili zpěvák Pavel Zelenka, kytarista Petr Pátek, basák Zdeněk Rybář a již zmíněný bubeník Meky. Psal se rok 1969 a odehráli jsme pouze tři (prý velmi dobrá) vystoupení. Žel po půl roce se jádro kapely přelilo do obnovených Johny & They. V sedmdesátých letech již Meky nehrál, ale často jsme se v Sokolově potkávali a poseděli u piva v restauraci Plzeňka, kde dělal číšníka Pavel Zelenka a kde se scházeli i další muzikanti té doby. M.Ch.
MILANE VÍTEJ V BLOGU Crash-club, chci ti poděkovat, že jsi rozšířil naše řady prostřednictvím krásného komentáře, neodolal jsem myšlence obsadit tvůj komentář do článků blogu, na kterém se po letech znovu setkáváme. KAŽDÝ TAKOVÝ PŘÍSPĚVEK přispěje k tomu, že budeme mít zmapovanou oblast BIG BEATU V REGIONU. Udělals nám všem radost, že se s námi do toho pouštíš.
ZÁZNAM KOMENTÁŘE MILANA CHMELENSKÉHO, dosud mně neznámé větve. PIŠTE a takhle to prozatímně zpracuji, SAMI MŮŽETE SESTAVIT PODOBNÁ schémata a zaslat e-mailem... těším se na další.
SCHÉMATA, KOMENTÁŘE, FOTKY, KONTAKTY, VZPOMÍNKY, FAKTA.. Šveska a Adinka ŠVESKOWI
 


Komentáře

1 Tomáš Stabenow Tomáš Stabenow | E-mail | 19. února 2010 v 21:18 | Reagovat

Tak tuhle informaci jsem vůbec neměl a skoda že jsem to tehdy nevěděl byl bych se určitě přijel podívat.Není nějaká fotka?Když bal v kapele Pavel Zelenka tak jste určitě také měli v repertoátu Keep on running a Gimme some lovin Pavlovo oblíbené skladby ne?Při nějakém setkání (které vzdáleně připravujeme)si o tom můžeme popovídat.Ahoj Tomáš

2 Milan Chmelenský Milan Chmelenský | E-mail | 20. února 2010 v 11:40 | Reagovat

[1]: Krátce ještě zareaguji. Pavel Zelenka rád zpíval od skup.Spencer Davis Group, ale repertoár Present Perfect byl odlišný. Byli jsme tam čtyři zpěváci a vokály byly tak samozřejmostí. Dělali jsme vlastní věci a další od Tremeloes, Hollies, Bee Gees, Who, Marmalade, Plastic Penny nebo J.Hendrixe. Byla to pouze půlroční epizoda, kdy Johny & They pozastavili svou činnost z důvodu pětiměsíčního odchodu Fr.Jokla na vojnu, ale rád na ni vzpomínám. Společné foto, žel nebylo žádné, ale jednotlivé najdu. Ahoj Milan

3 Saša Saša | 20. února 2010 v 12:29 | Reagovat

Ahoj Milane,je bezva že jsem dohonil Johnyho a on tebe jako největšího archiváře BEATU v našem kraji.Myslel jsem že tam napíše něco Johny jako lídr kapely ale vyřešil to lépe než jako já se jen domnívat.Moc se všem líbilo tvoje psaní o Johňácích v době našeho krátkého oživení doufám že to bude také teď hodně zajímavé.Díky za všechny kolegy Saša.

4 Venca z Hamrů Venca z Hamrů | 20. února 2010 v 14:38 | Reagovat

i já se připojuji s pochvalou a těším se na další příspěvky, které mi osvěží
paměť na tu naší Beatovou éééru...zdravím všechny váhahavce přispějte i vy....  Venca z Hamrů

5 tomáš stabenow tomáš stabenow | E-mail | 20. února 2010 v 16:57 | Reagovat

Od skupiny Plastic Penny hráli The CRASH také dvě skladby .Jedna se jmenovala Baby You not so blame a druhá byla na druhé straně singlu.Obě jsme zahráli na l.západočeském beatovém festivalu v Plzni který se konalv roce l969.Zpíval je Emil a singl mám ještě dnes doma.

6 Saša Saša | 20. února 2010 v 23:42 | Reagovat

Ahoj bíťáci,Z 1. beatového Fest,jsou i fotky The Crash některé jsem osobně fotil na některých jsem i byl.jsou to ty kde crash leží na zemi.My jsme tam byli stále pohromadě byla tam fantastická atmosfera a sranda zúčastnilo se tam hodně kapel.Hlavně Plzeňských ze západu jsme byli snad jen Crash a J&T,kromě jiných /Black Starr/ s Říhou kterému se tehdý líbil náš Bubeník Kurt Dürsmith,a během několika dní po soutěži si pro něj do Sokolova přijel zrušil mu tady učení domluvil to s rodiči a Kurta odvezl i s bicíma do Plzně.Kurt tam vydržel asi 14 dní a vrátil se /utekl/Říhovi zpět Johňákům a v kapele byl až do vysídlení s rodiči do NSR.To je vše snad to opět někdo upřesní.Saša

7 Tomáš Stabenow Tomáš Stabenow | E-mail | 21. února 2010 v 16:28 | Reagovat

Tak jsem našel doma další materiály které se týkají pravěku beatu a postupně je sem pustím.Dnes jen to že jsme v Plzni byli ubytování na nejakém stadionu a to po skupinách.Hned vedle crash byli ubytováni Johňáci a o nějakém spaní nemohla být ani řeč přotože místnosti byly oddělené jen slabou příčkou která nebyla až ke stropu.A tak se kecalo a vtípkovalo až do rána.Fotky jsou a objeví se tady.Mám i pořadí a výsledky do 15.místa.Celková účast byla cca 30 skupin !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


SPŘÁTELENÉ KAPELY A STRÁNKY- aktivní odkazy
Béďa Heep


Whitesnake Revival - obrázek
Obrázek


Všechny vás zdravíme a zveme na ČERVNOVÁ vystoupení skupiny BLACK
MOON. večery plné dobré hardrockové muziky. Vezměte sebou i vaše
kamarády. Long Live Rock'n'Roll. Další info na stránkách:


GREYHOUNDObrázek

LongtonJe nejvyšší čas..

Obrázek

Obrázek ObrázekObrázekObrázek
THE CHOBOTSObrázekObrázekObrázek
COLOR TAJFUN HOLDEN
FLASH

Obrázek Obrázek
PRIMITIVOVÉ NEZNÁMÉ KUTURY

Obrázek
HORKÁ KAŠE

  • Obrázek
DLOUHEJ KOUŘ

SODOMA

naše naděje...
Zdravíme, Sodoma hledá zpěváka.......v případě zájmu napište

Škoda , že nenapsali...


www.schelinger.wz.cz - Web fanoušků a přátel Jiřího Schelingera
mojeit.eu
MLADÁ FRONTA Sedmička

MF DNES

Seznam

Karlovarský deník
TOPlist
RL
Novinky.cz
Kluby a pódia

...tady vidíte jak jsou důležité Františkovy stránky....zachytili muzikanta ještě mezi námi...

http://kskraslice.tym.cz/wp-content/photos/tap_2010_2/p1000759.jpgM club Ostrov

chillibar

Kulturní akce v kraji

-
15.77kB, 79x90
-
4.63kB, 223x94

aMapy.cz


Rockmag.cz - rockový portál

AGENTURY
logo


logo

Zpět na úvodní stránku

AGENTURA PRODUCENTRUM
Škroupova 900
356 01 Sokolov
T: 607 960 423
E: kvrm@​kvrm.​cz


OLDA ŘÍHA KATAPULT

pěkný plagát, je škoda ho vymazat...

E-maily NA PŘÁTELE
karel47@gmx.de KAREL MYŠIČKA